”Před zápasem se Spartou jsme se zaměřili na zjednodušení naší hry, nácvik ”přihraj a běž”, což nám chybělo v posledním zápase se Sokolovem i přátel.utkání se ZČE, kdy jsme...

"Před zápasem se Spartou jsme se zaměřili na zjednodušení naší hry, nácvik "přihraj a běž", což nám chybělo v posledním zápase se Sokolovem i přátel.utkání se ZČE, kdy jsme zbytečně dlouho drželi míč, nepomohli si v přechodové fázi narážečkou roman_vyleta_small.jpgatd. Zejména v prvních minutách utkání se nám toto dařilo a jsem rád, že se v úvodní fázi utkání nepotvrdila naše obava ze silného soupeře, z  velkého jména pražského týmu. Byli jsme to naopak my, kdo si vypracoval řadu slibných akcí. Hned v úvodu po akcích Doležala a Vylety se 2x ocitl v jasné gólovce Tušek, bohužel bez efektu. V 6´zatáhl míč po lajně  Doležal, z vybojovaného rohu Lopata našel přesně hlavu aktivního Kalčíka a ten zblízka využil secvičenou standardku (1:0). Po spolupráci Vylety a Soroky se ocitl ve třetí gólovce Tušek, nebylo mu však bohužel přáno vstřelit gól. V jediné gólové příležitosti soupeře nás ve 14´podržel brankář Bejdák, kdy vytěsnil dalekonosnou střelu Sparty na roh. Do poločasu jsme měli další šance a když dobře hrající Soroka, Čihák ani Vyleta své možnosti nevyužili, šlo se do kabin za těsného vedení.

I přes nabádání kluků k aktivitě jsme v úvodu 2.půle soupeři dovolili vrátit se do utkání, Sparta najednou tvořila hru a v rozmezí třech minut potrestala snad jediné chyby v naší obraně za celý zápas dvěma góly (1:2). V této fázi zápasu jsme změnili složení a přeskupili rozestavení týmu, posílili jsme více ofenzívu. Kluci opět zatlačili soupeře na jeho polovinu. Dobře četli hru soupeře ,odebírali konstruktivně míč na polovině soupeře a nepolevovali v útočné fázi. V 2 šancích se ocitl střídající Rytíř. V 51´z trestného kopu z 25m vyrovnal krásnou střelou Čihák (2:2). Když se v závěru neujala pěkná střela Kuhajdy a soupeř neproměnil trestný kop z hranice vápna, vypadalo to na remízu. V poslední minutě jsme ale dokonali ofenzivní obrat v utkání my. Doležal zachytil rozehrávku gólmana, z první našel Krále a ten předložil rozběhnutému Vyletovi krásnou přihrávku. Ten pak završil svůj dobrý výkon vítěznou trefou podél vybíhajícího gólmana (3:2). V dnešním zápase musím pochválit jednoznačně celý tým za zodpovědný přístup, nasazení  a bojovnost. Po většinu zápasu jsme byli fotbalovější, než nᚠsoupeř, začínají se nám dařit i standardní situace, které nebyly zatím naší silnou stránkou, řekl trenér Roman Vyleta.