Třetí kolo základní skupiny Evropské konferenční ligy vyslalo Západočechy do hlavního města Chorvatska Záhřebu.

Záhřeb je hlavním a současně největším městem oblíbené dovolenkové destinace českých turistů. Žije zde přes osm set tisíc obyvatel. V celé záhřebské městské aglomeraci žije 1 150 000 obyvatel, což je přibližně čtvrtina celkového počtu obyvatel Chorvatska.

Etnografické muzeum v Záhřebu

Etnografické muzeum v Záhřebu založil v roce 1919 chorvatský průmyslník židovského původu Salamon Berger, který se stal i prvním ředitelem muzea. Muzeum vlastní přes osmdesát tisíc artefaktů, které ukazují tradiční život v Chorvatsku. Většina artefaktů je však uložena v depozitáři. Vystaven je jen zlomek činící necelých tři tisíce předmětů.

Akademie dramatického umění v Záhřebu

Veřejná vysoká škola započala svou výuku v roce 1896. Postupem času se akademie rozvíjela, což postupem času způsobilo její připojení k Záhřebské univerzitě společně s hudební a výtvarnou akademií. Prvním děkanem Akademie byl Davor Švaić.

Chorvatské národní divadlo v Záhřebu

Novobarokní budova Chorvatského národního divadla je dílem rakouského architekta Ferdinanda Fellnera a německého architekta Helmera, kteří jsou autory například i Státní opery v Praze nebo Městského divadla v Karlových Varech. Otevřeno bylo 14. října 1895 a slavnostního otevření divadla se zúčastnil i rakousko-uherský císař František Josef I.

Hudební akademie, Záhřebská univerzita

Hudební akademie je jednou ze tří uměleckých akademií Záhřebské univerzity. Její součástí se stala v roce 1979. Akademie tradičně pořádá každý rok dva velké koncerty v koncertní síni Vatroslav Lisinski a téměř 300 různých menších koncertů v průběhu roku na menších místech v Záhřebu.

Maksimir Stadium

Maksimir Stadium je víceúčelový stadion v chorvatském Záhřebu. Je pojmenován podle okolní čtvrti Maksimir a je jedním z největších stadionů v zemi se současnou kapacitou 25 912 míst a maximální možnou kapacitou 35 423 míst. Je domovským stadionem chorvatského klubu Dinamo Záhřeb a od roku 1990 jej využívá chorvatská fotbalová reprezentace pro většinu mezinárodních soutěží.

Stadion byl postaven před 111 lety, v roce 1912, a prošel rekonstrukcemi v letech 1948, 1998 a 2011. Jeho prostory lze přestavět na koncertní scénu, která byla využívána k pořádání hudebních vystoupení. Své koncerty na tomto stadionu odehráli David Bowie, U2, Bon Jovi, Madonna, Depeche Mode nebo Robbie Williams.


Fotogalerie