VIDEO | Viktoria drží neporazitelnost, ve Znojmě zvítězila 0:1

4. kolo / Neděle 11. 8. 2013, 19:00 / Městský fotbalový stadión

0:1

(0:0)

Hrubý – Hříbek, Hnaníček, Jonov (C), Mudra – Buchta, Lacko (67. Zeba) – Helísek (82. Vašíček), Nepožitek, Cihlář – Heinz (61. Reljić)

Kozáčik – Řezník, Procházka, Hejda, Limberský – Darida (90. Hanousek), Horváth (C), Hořava – Rajtoral (70. Petržela), Wágner, Ďuriš

Branky: 56. Darida (Hořava) ŽK: 28. Heinz, 58. Jonov, 82. Nepožitek – 59. Rajtoral Rozhodčí: J. Jech – O. Pelikán, R. Hájek (J. Kalenda)

Diváci: 4680

V neděli v podvečer vyběhli hráči Viktorie Plzeň na trávník Městského fotbalového stadionu v Brně, azylu ligového klubu 1. SC Znojmo. Právě tým z jihu Moravy se stal dalším soupeřem aktuálního ligového mistra, který v právě probíhající sezóně Gambrinus ligy dosáhl excelentní gólové bilance 13:2 a včetně utkání evropských pohárů vstřelil v osmi zápasech 31 branek.

Od první minuty se hráči Viktorie snažili držet míč na svých kopačkách a trpělivě zkoušeli prokombinovat se k možnosti ohrožení branky Znojma. K první přímé střele na gólmana Hrubého se v 6. minutě dostal Rajtoral, brankář domácích byl ovšem pozorný. Znojemská obrana, která včas přistupovala k útočícím plzeňským hráčům, nepouštěla hosty do větších šancí. Hráči v černém se to rozhodli změnit ve 25. minutě. Odražený míč z rohového kopu dostal na volej Hořava, ale klubko hráčů neprostřelil. Vzápětí si svou příležitost našel Michal Ďuriš, ale jeho tvrdé ráně chyběly decimetry. Ve 34. minutě přinesla vzrušení standardní situace Pavla Horvátha, který necentroval, ale chytře se pokusil zatočit míč do levé šibenice Hrubého branky. Ten však zareagoval včas a v letu míč lapil. A když změnu stavu nepřinesla ani nacvičený rohový kop, který skončil pumelicí Limberského do shluku hráčů před brankou, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vkročily oba týmy aktivně. Po počátečních akcích, ve kterých vynikaly více defenzivy obou celků než jejich útočící hráči, se viktoriáni rozhodli strhnout skóre utkání na svou stranu. Po kombinační akci Wágnera s Hořavou si naběhl před branku Vladimír Darida, který neměl problém uklidit míč do odkryté části branky. 0:1 pro Viktorii! Následovaly další příležitosti, ovšem Horváth z přímého kopu i Wágner hlavou mířili shodně nad branku. V 70. minutě se Pavel Vrba rozhodl využít prvního střídání a místo Františka Rajtorala poslal na hřiště Milana Petrželu. Viktorce se stále dařilo držet míč na svých kopačkách, ale šance na vstřelení druhého gólu stále nepřicházely. Jako další posílení ofenzivy přišel deset minut před vypršením základní devadesátiminutovky Stanislav Tecl, který nahradil Michala Ďuriše. Znojmo se v posledních minutách snažilo zmobilizovat síly, ale pokus v pokutovém území osamoceného Nepožitka z 84. minuty zblokovala plzeňská defenziva. V nastaveném čase ještě zápasovou atmosféru stihl nasát Marek Hanousek, který vystřídal Vladimíra Daridu, ale jeho účinkování nemělo dlouhého trvání. Rozhodčí Jech vzápětí ukončil utkání, ve kterém Viktoria Plzeň porazila 1. SC Znojmo výsledkem 0:1 a udržela si tak první příčku ligové tabulky.