20. 8. 2023    Zápas

Viktoriáni porazili Sigmu a jdou na třetí místo. Přesně pálili Hejda s Buchou

FC Viktoria Plzeň

5. kolo / Neděle 20. 8. 2023, 15:00 / Doosan Aréna

5. kolo / Neděle 20. 8. 2023, 15:00
Doosan Aréna

FC Viktoria Plzeň

2:1

(2:1)

SK Sigma Olomouc

statistiky

Diváci:

V pátém kole FORTUNA:LIGY dokázali viktoriáni otočit duel se Sigmou Olomouc a vyhráli 2:1.

Hned ve čtvrté minutě vyvezl až k vápnu hostí balon Ibrahim Traoré. Poté ho píchl do šestnáctky Durosinmimu. Ten ale Macíka nepřekonal. Minutu na to viktoriáni hrozili znovu a znovu u toho byl Rafiu Durosinmi. Ten posílal křižný míč z pravé na levou stranu, kde číhal Cadu. Jeho střelecký pokus těsně míjel pravou tyč. První tak udeřili hosté. Z rohového kopu to hosté sehráli opravdu skvěle. Na hranici šestnáctky si počkal Juraj Chvátal a z voleje napálil balon směr branka Jindřicha Staňka. Balon ještě někdo tečoval a ten skončil v brance. 0:1.

První poločase se chýlil ke konci, ale to nejdůležitější přišlo těsně před koncem. Nejprve v první nastaveně minutě vyšplhal nejvýše LukᚠHejda a hlavičkou vyrovnal. Dvě minuty na to bylo v Doosan Areně ještě veseleji. Míče ve vápně se ujal Pavel Bucha, který prokázal opravdu skvělou formu a balon poslal za Macíka. Viktoriáni tak dokázali nepříznivý vývoj prvního poločasu otočit.

Úvodní šanci druhého poločasu měl na svědomí Ibrahim Traoré. S jeho stříleným centrem si ale poradil Macík. Poté se na druhé straně snažil nachytat Jindru Staňka na první tyči LukᚠJuliš. Staněk byl připraven. Dvě minuty na to pálil do tyčky Pavel Bucha. V osmdesáté minutě mohl vyrovnat LukᚠJuliš, ale domácí obrana výborně zasáhla. V osmdesáté osmé zastavil pronikajícího Adama Vlakanovu LukᚠVraštil, který zahrál rukou. Za svůj počin viděl červenou kartu. Viktoriáni zvládli duel se Sigmou a posouvají se na třetí místo