Plzeň na Slovácku zachránila remízu až v závěru

10. kolo / Sobota 15. 10. 2016, 20:15 / MFS Miroslava Valenty

(1:0)

84. Hejda

Heča – Reinberk, T. Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski, Daníček – Diviš (81. Chvátal), Havlík, Kerbr – Zajíc (88. Koné)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (51. Kopic), Limberský – Petržela, Hromada (68. Kace), Hořava, Zeman – Krmenčík (79. Bakoš), Poznar

Branky: 21. Daníček – 84. Hejda, ŽK: Rada, Šimko, Košút, Havlík – Hejda, Zeman, Rozhodčí: Machálek – Koval, Fišer

Diváci: 4335

Viktoria Plzeň zajížděla v sobotu 15. října na půdu 1. FC Slovácko do Uherského Hradiště. Tedy do města, kde více než deset let neztratila všechny tři ligové body. V sestavě Romana Pivarníka dostal od úvodního hvizdu důvěru například útočná dvojice Michael Krmenčík s Tomášem Poznarem nebo obránce Radim Řezník.

Na první výraznější šanci čekali diváci na prořídlých slováckých tribunách do šestnácté minuty, kdy se domácím nabídla možnost zahrávat přímý volný kop jen několik metrů od pokutového území Plzně. Veliče Šumulikoski ale poslal míč pouze do hlediště. O čtyři minuty později se hráči v bílém opět rovnali v šestnáctce Viktorie k další standardní situaci. Míč z Havlíkovy kopačky si ve vzduchu našel Daníček a hlavou jej poslal přesně k tyči. Slovácko se tak v jednadvacáté minutě ujalo vedení 1:0. O několik okamžiků později musel Hejda hasit Hubníkovu ledabylou přihrávku za cenu žluté karty. Na branku domácích se viktoriáni snažili odpovědět střelami Michaela Krmenčíka a Tomáše Poznara. Zejména druhá Poznarova příležitost volala po vyrovnání. Rohový kop vrátil TomᚠHořava hlavou doprostřed pokutového území, kde už čekal viktorián s osmnáctkou na zádech, ale Poznarovu prudkou střelu vykopával zpoza už překonaného brankáře Heči obránce Košút. V končící třicáté minutě kroutil Martin Zeman míč z přímého kopu k pravé tyči, ale ani v tomto případě se skóre nezměnilo. V 37. minutě si žlutkou kartu vyfasoval také Martin Zeman, který se loktem opřel do Reinberka. V závěrečných minutách prvního poločasu uzamkla Viktoria svého soupeře před brankou, gólové vyústění se jí ovšem z tlaku vytěžit nepodařilo. Do kabin se šlo lépe domácím hráčům.

V úvodu druhé půle přišla Viktoria o obránce Romana Hubníka, který si přivodil zdravotní komplikace po souboji s domácím útokem. Zraněného Hubníka vystřídal Jan Kopic. V 57. minutě měla Plzeň štěstí, když ukázkový protiútok zakončoval zcela osamocený Kerbr na zadní tyč. Ke Kozáčikem vyraženému míči se nedostal ani jeden z dobíhajících hráčů domácích. Fotbal se ve střední části druhého poločasu nezdál být až tolik zajímavým, jako v předešlém průběhu utkání. Těžiště hry se posunulo do středu hřiště, kde většinou končily akce obou týmů na nepřesnostech. V sedmašedesáté minutě přišel na hřiště za Jakuba Hromadu Ergis Kace a několik okamžiků nato ohrozil čisté konto brankáře Heči. Z přímého kopu poslal tvrdou i umístěnou střelu na bránu domácích, Milan Heča ale zareagoval včas. O minutu později nedokázal LukᚠHejda zamířit z hranice šestnáctky přesně. V devětasedmdesáté minutě nahradil Michaela Krmenčíka na hrací ploše Marek Bakoš. Viktoriáni se v závěrečné čtvrthodině dostávali k centrovaným míčům, které ale urostlá obrana domácích spolehlivě likvidovala. V 85. minutě ale přišel moment, na který byla i ona krátká. Po kombinaci s Ergisem Kacem nacentroval Milan Petržela do vápna a vysoko postavený LukᚠHejda se hlavou nemýlil – 1:1! To už ale na hřišti nebyl Radim Řezník, jenž si odnesl bolestivý šrám od faulujícího Šimka. Plzeň tak dohrávala utkání v devíti hráčích v poli. Viktoria ač oslabená dokázala v posledních minutách dominovat, ale Poznarova střela ani Bakošův průnik vyrovnání neznamenal. Když obrana domácích zneškodnila i závěrečný rohový kop v podání Jana Kopice, rozešly se oba celky za remízového stavu.