(4:0)

FC Slovan Liberec

Kozáčik – Řezník, Čišovský (74. Hubník), Procházka, Limberský (C) – Petržela, Hrošovský, Kolář (77. Ďuriš), Hořava (69. Horváth), Kovařík – Tecl. Trenér: Uhrin ml.

Hroššo – Coufal, Kováč (C) (12. Sackey), Pimpara, Frýdek – Šural (68. Jarolím), Pavelka, Rybalka, Obročník, Kolár (80. Douglas) – Luckassen. Trenér: Šilhavý.

Branky: 2. Rybalka (vl.), 13. Petržela, 22. Procházka, 32. Hrošovský, 66. Petržela, 80. Ďuriš (pen.). Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Štěrba. ŽK: Kovařík – Frýdek, Luckassen, Pavelka.

Diváci: 10242

Ve 22. ligovém kole přivítali viktoriáni Slovan Liberec, kterému před výkopem sobotního duelu náležela pátá příčka v tabulce. Svěřence Dušana Uhrina tak čekal velmi obtížný souboj. Do libereckých karet totiž hrály i statistiky, nebo se ho Plzni nepodařilo v domácím prostředí porazit dlouhých třináct let.

Vstup do zápasu vyšel Viktorce, která se snažila tuto černou sérii od úvodních vteřin prolomit, na jedničku s hvězdičkou. Ve druhé minutě zahrávali Plzeňané přímý kop z více než třiceti metrů. Jan Kovařík, jenž nastoupil na levém kraji záložní formace, se z něj napřáhl ke střele a balón skončil v síti za zkoprnělým Lukášem Hroššem. 1:0 pro Viktorii! O pět minut později mohlo být ještě veseleji. Do odraženého míče se opřel na hranici šestnáctky Patrik Hrošovský. Liberecký gólman plachtil marně, ale Hrošovského pokus doputoval vedle brány Slovanu. To, co nedokázal slovenský talent, se povedlo po třinácti minutách Milanu Petrželovi. Rychlonohý viktorián se "zasekávačkou" zbavil bránícího hráče a svou levou nohou vystřelil. I díky teči hostujícího fotbalisty balón nakonec rozvlnil Hroššovu sí podruhé. 2:0! O třetí zásah Viktorky se snažil po rohovém kopu po čtvrthodině hry hlavičkující Marián Čišovský. V gólové radosti mu zabránil na brankové čáře stojící David Pavelka. Následně nebezpečně hlavičkoval Daniel Kolář. Nad břevno. Demolice libereckého Slovanu pokračovala ve 22. minutě, kdy Viktorka zahrávala standardní situaci z podobných míst jako ve druhé minutě. Tentokrát se její exekuce ujal Václav Procházka, zacílil přesně k levé tyčce a přidal třetí branku Západočechů! Gólem poté neskončilo zakončení hlavou Stanislava Tecla. Ve 32. minutě přišel další úžasný fotbalový moment, o který se postaral Patrik Hrošovský. Po rohovém kopu si míč stáhnul levou nohou, přehodil si ho na pravačku a nechytatelně vypálil k pravé tyčce. Premiérový zásah talentovaného viktoriána byl opravdu výstavní a na ukazateli skóre se rázem objevil výsledek 4:0! Není již potřeba žádné další nápovědy, abychom si odpověděli na otázku, kdo odcházel do šaten na poločasovou přestávku o poznání spokojenější.

Dvě minuty po návratu z kabin se řítil po pohledné akci sám na Lukáše Hrošša Stanislav Tecl, jenž si vyměnil míč s Danielem Koláře. Vyběhnuvší brankář hostů mu však ve skórování zabránil. Ve druhé polovině utkání bylo k vidění méně gólových šancí než v úvodních pětačtyřiceti minutách. Liberecká obrana působila pevněji, defenzíva Viktorky také neměla problémy likvidovat útočné choutky Slovanu již v zárodku. Na další příležitost si tak zaplněné ochozy Štruncových sadů musely počkat až do 66. minuty, kdy zpětnou nahrávkou vzduchem vyhledal Daniel Kolář na malém vápně osamoceného Milana Petrželu. Viktorián s jedenáctkou na zádech se nemýlil a uložil míč za Hroššova záda popáté! V 73. minutě se Petržela snažil proměnit ze střelce na nahrávače. K tomu, aby uložil jeho přihrávku do odkryté branky Slovanu, chyběly Stanislavu Teclovi ve skluzu jen centimetry. V 78. minutě vlétl aktivní Milan Petržela do libereckého vápna a Isaac Sackey ho zasáhl nedovoleně. Pokutový kop! Kdo si vezme míč? Michal Ďuriš, jenž nastoupil na hrací plochu před pár vteřinami. Z penalty posílá Hrošša ke druhé tyčce a zaznamenává šestý gól Plzeňanů. Ale pozor, pokutový kop se bude opakovat! Michal Ďuriš však všem ukazuje, že má pevné nervy. Penalta jako přes kopírák a nyní už opravdu šestá branka Viktorky! Následně se do první vážnější příležitosti dostávají také hosté, ale Kevin Luckassen z úhlu napálil balón úplně mimo. V dalších minutách už žádná výrazná příležitost ke skórování vidět nebyla.

Viktoria tak ve šlágru kola rozstřílela svého soupeře z Liberce. Jeho konto zatěžkala v úžasné podívané šesti brankami. Zda si pošetřila nějaké zásahy do dalšího zápasu, který přivítá Doosan Arena, se dozvíme už v úterý. V tento den totiž viktoriáni odehrají další kolo Poháru České pošty. Soupeřem jim bude celek z Jihlavy.