Rakovan – Kolář, Simerský, Procházka – Reiter (60. Bartošák), Hlinka (85. Didiba), Hrubý (38. Silný), Čanturišvili – Janetzký – Jawo (85. Fantiš), Dramé (60. Vukadinovič)

Staněk – Havel, Hejda, Pernica, Jemelka – Bucha, Kalvach (78. Ndiaye) – Jirka (86. Kronus), Vlkanova (78. Čermák), Pilař (69. Holík) – Chorý (86. Bassey)

Branky: 20. Jirka, 51. Chorý, 68. Jirka, Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Podaný

Diváci: 3965

Ve Zlíně řádili hlavně dva hráči – Erik Jirka (2+1) a TomᚠChorý (1+2)! Viktoriáni v rámci 14. kola FORTUNA:LIGY vyhráli v moravském městě jednoznačně 3:0 hlavně díky výše zmiňovaným, kteří si mezi sebou vyměnili všechny tři góly.

Červenomodří od začátku kontrolovali průběh hry a domácí vůbec do ničeho nepouštěli. Ve 20. minutě se pak Plzeň poprvé radovala z gólu. Václav Jemelka nakopl míč na Tomáše Chorého, který ho ještě posunul hlavou na nabíhajícího Erika Jirku, jenž otevřel svůj střelecký účet jak za Viktorku, tak v české nejvyšší soutěži.

V prvním poločase k vidění další šance nebyly, Zlín ani jednou nevystřelil mezi tři tyče, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Západočechy. Hned zkraje druhé půle ale mohli ševci vyrovnat – Jan Silný dostal přihrávku na pravou tyč, odkud okamžitě vypálil, ale pohotový zákrok Jindřicha Staňka zamezil změnu skóre.

To nastalo v 51. minutě. LukᚠHejda přihrál do středu pole na Pavla Buchu, který z první otočil hru na pravou stranu na Milana Havla. Plzeňský univerzál také z první posunul balon na Erika Jirku, jenž se prosmýkl přes domácí obranu, přihrávkou našel na malém vápně Tomáše Chorého a po opravdu krásné akci FCVP vedla 2:0

Na rozdíl třídy svěřenci trenéra Michala Bílka zvýšili v 68. minutě. Chorý přesným nákopem podruhé v zápase asistoval Eriku Jirkovi a na plzeňské straně bylo ještě veseleji. Tým Trinity mohl alespoň snížit, paradoxně díky vlastní trefě, která hrozila ze strany Lukáše Kalvacha, ale Jindřich Staněk se opět vytáhl.

Plzeňané tak ve Zlíně vyhráli jednoznačně 3:0 a opět potvrdili, že umí přepínat mezi Ligou mistrů a tuzemskou fotbalovou scénou.