V desátém kole Juniorské ligy zavítal v pondělí do sportovního areálu v Luční ulici juniorský celek Vysočiny Jihlava. Souboj dvou juniorek skončil výhru hostí, kteří dokázali být po většinu utkání aktivnější.

V desátém kole Juniorské ligy zavítal v pondělí do sportovního areálu v Luční ulici juniorský celek Vysočiny Jihlava. Souboj dvou juniorek skončil výhru hostí, kteří dokázali být po většinu utkání aktivnější.

Ten, kdo si myslel, že Jihlava přijede do Plzně pouze bránit, se mýlil. Hosté byli od samého úvodu aktivnější a zaměstnávali plzeňskou obranu na čele s brankářem Brychem, a v první čtvrthodině dvakrát nebezpečně zahrozili. Až potom se osmělili také domácí, jenže střela Končala skončila na boční síti. Stejně tak mířil i v minutě dvacáté Martin Zeman. „První poločas byl z naší strany špatný. Soupeř nás přehrával ve všech směrech,“ popisoval utkání asistent trenéra Martin Lepeška. Ve 23. minutě domácí špatně rozehráli standardní situaci a následný brejk proměnil hostující Jan Kosak v úvodní branku. „Předvedená hra v prvním poločasu byla pro nás velké zklamání.“ Vyrovnání měl na kopačkách ve 34. minutě František Dvořák, jeho střelu však stačil vracející se zadák Jihlavy vytěsnit mimo tyče.

I druhý poločas začali hosté aktivně. Byli to však domácí, kdo jako první nebezpečně zahrozil. Ve 49. minutě našel Štípek volného Černého, avšak i jeho střelu stačili hosté zablokovat. O pět minutě později přišel rychlý brejk hostí, který zakončoval Koudelka – 0:2. V 68. a 78. minutě sice viktoriáni, jmenovitě TomᚠPetráček, dvakrát rozvlnili sí Matyáškovy branky, jenže obě situace posoudil hlavní arbitr jako ofsajdové. V samém závěru se přeci jen domácí dočkali. V 88. minutě se parádní střelou z dvaceti metrů prosadil Daniel Černý a stanovil tak konečný výsledek na 1:2. „Aktivitu jsme převzali někdy po hodině hry. Bohužel jsme už nedokázali zápas zremízovat,“ dodal Lepeška.

FC Viktoria Plzeň – FC Vysočina Jihlava 1:2 (0:1)
Branky: 88. Černý - 23. Kosak, 54. Koudelka
Rozhodčí: V. Štěrba - M.Štěrba, Mudra