V pondělním duelu juniorské ligy remízovala juniorka Viktorie Plzeň se Zbrojovkou Brno 0:0. Utkání přineslo zajímavou konfrontaci dvou podobných herních stylů, diváci se však díky nepřesnosti při zakončení žádné branky nedočkali.

V pondělním duelu juniorské ligy remízovala juniorka Viktorie Plzeň se Zbrojovkou Brno 0:0. Utkání přineslo zajímavou konfrontaci dvou podobných herních stylů, diváci se však díky nepřesnosti při zakončení žádné branky nedočkali.

Favorizovaní hosté začali v Plzni bez respektu, avšak i na domácích byla patrná aktivita a chu odrazit se k lepším výsledkům. Přestože se trenéři museli obejít bez reprezentantů Chocholouška a Černého, působila hra kompaktně. Už ve čtvrté minutě se zastřeloval František Dvořák, míč však nabral směr mimo tyče. Stejně tak dopadl Dvořákův pokus o osm minut později. Vychýlenou mušku měla i střela Hoffmanna ve 14. minutě. I minutu později zachránila brankáře Veselého  tyč, stalo se tak po střele Dvořáka. „Po těch nezdarech a mdlých výkonech, jsme do utkání vstoupili dobře. V úvodní čtvrthodině jsme si vytvořili několik příležitostí, které volaly po brance,“ hodnotil průběh utkání trenér Jiří Skála. I hosté dokázali v první části nebezpečně zahrozit, ale plzeňský Mandous se zaskočit nenechal. Dvě minuty před koncem sice domácí dopravili míč za záda brankáře Veselého, situaci však předcházel ofsajd.

I druhý poločas přinášel podobný obraz hry. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, často však chyběla lepší finální přihrávka. V 52. minutě našel Lukeš volného Dvořáka, tomu ale nebylo přáno zapsat se do listiny střelců, jeho pokus zamířil znovu nad. V 61. minutě mohl zápas na stranu domácích strhnout, po centru Štípka, Michal Lukeš, ale cílil nad. Sedm minut před koncem pak měli velkou příležitost ke skórování hosté. Bravurní zákrok Mandouse však pomohl stanovit konečný výsledek na 0:0. „Na hráčích bylo dnes patrné zlepšení, chu odčinit předchozí výkony. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem. Škoda jen, že jsme převahu nedokázali přetavit v nějakou branku,“ dodal Skála. V příštím kole zajíždí Viktoria na půdu mistrovského Liberce.

FC Viktoria Plzeň – FC Zbrojovka Brno 0:0