17. kolo / Čtvrtek 6. 4. 2023, 14:00 / 33. ZŠ

3:5

(0:2)

FK Teplice

Hacaperka - Kricner, Matys, Porazil, Váňa (51. Oliverius), Šot, Bečka, Hubáček (62. Zapoměl), Linhart (70. Beneš), Sikyta (51. Rožánek) Vukovič

Branky: 46. Vukovič, 53. Šot, 57. Linhart - 2. Šimek, 33. Hopi, 59. Hopi, 71. Bulíř, 78. Kricner (vlastní) ŽK: Bečka - Salák, Šimánek Rozhodčí: Mičan - Měřička, Jahannemaei

Diváci: 69

Utkání 17. kola ligy žáků U15 mezi Plzní a Teplicemi provázelo konečně skvělé počasí. Viktoriáni se snažili ukončit sérii porážek a nastartovat vítěznou vlnu. Souboj s tabulkovým sousedem bohužel nezvládli.

Do utkání vstoupili lépe hráči Teplic, a to když se už ve druhé minutě tvrdou ranou trefil Martin Šimek. Červenomodří poté hru vyrovnali a byl to spíš boj na středu hřiště. Ve 33. minutě ale hosté znovu udeřili a Idris Hopi je poslal do dvoubrankového vedení. Za tohoto stavu se šlo následně do kabin.

Krátce po začátku druhého poločasu se domácí nadechli. Střelou ze středu pokutového území propálil brankáře Kristian Vukovič. V 53. minutě fantastickou dělovkou srovnal skóre Dominik Šot a o čtyři minuty později dokonce otočil svou brankou LukᚠLinhart. Skláři ale nesložili zbraně a vzápětí opět srovnali. Přestřelka však stále neskončila. V 71. minutě zvrátil vedení na svou stranu teplický TadeᚠBulíř a v 78. minutě nešastným vlastním gólem poslal plzeňský MatyᚠKricner teplické znovu do dvoubrankového vedení.

Viktoriáni se už na další odpověď nezmohli a v duelu s Teplicemi prohrávají 3:5.

Jan Kovář: „Bohužel ani tentokrát se nám nepodařilo vyhrát. Výkon se mírně zlepšil. Dokonce jsme v zápase vedli, když jsme otočili z 0:2 na 3:2. Bohužel v defenzivě děláme velké chyby a dostáváme snadno branky.”