Tři body si stejně jako v Jihlavě připsali v pondělí odpoledne mladíci Viktorie Plzeň, hrající juniorskou ligu. Po zlepšeném výkonu ve druhé části a díky dvěma brankám se tak mohli radovat z další důležité výhry.

Tři body si stejně jako v Jihlavě připsali v pondělí odpoledne mladíci Viktorie Plzeň, hrající juniorskou ligu. Po zlepšeném výkonu ve druhé části a díky dvěma brankám se tak mohli radovat z další důležité výhry.

S Petrem Bolkem v brance a uzdraveným Danielem Černým v záloze nastoupili viktoriáni do utkání s posledním týmem tabulky - Baníkem Ostrava. Moravané však v Plzni předváděli, že výkonnostně mají na lepší umístění. Jenže jejich útočné akce většinou troskotaly na domácí defenzivě, kterou si dirigoval zkušený Bolek. První větší příležitost utkání měli domácí zásluhou Davida Štípka, ale brankář Andrejko byl pozorný. Bez gólového efektu skončila i slibná akce Daniela Černého ve 20. minutě. „V prvním poločase jsme se přizpůsobili hře soupeře. Nechávali jsme mu zbytečně mnoho prostoru, přihrávkám chyběla větší přesnost,“ popisoval první část asistent trenéra Martin Lepeška. První pětačtyřicetiminutovka tak nakonec žádnou branku nepřinesla.

„O poločasové přestávce jsme hráčům vytkli jejich chyby a díky tomu přišlo zlepšení.“ Domácí byli ve druhém poločasu mnohem nebezpečnější než v tom prvním. V 59. minutě se domácí příznivci dočkali úvodní branky. Po individuální akci Michala Lukeše a jeho následném centru do vápna, se míč dostal do skrumáže těl, odkud si s přispěním obránce Baníku našel cestu do sítě – 1:0.  „Následné minuty jsme měli tlak, soupeře jsme přehrávali a díky tomu přicházeli další příležitosti.“ Blízko zápisu do listiny střelců byl v 65. minutě Adam Beránek, ale mířil mimo. O deset minut později nebezpečně pálil Černý, ani on neměl v tomto případě přesnou mušku. Pokus Davida Kůžela zase zastavila tyč ostravské svatyně. Až v 84. minutě kombinační akci, kterou založil Lukeš, jenž zatáhl míč a následně prostrčil na Matěje Kyndla, uzavíral svojí letošní třináctou brankou Daniel Černý – 2:0.

„Díky zlepšenému výkonu ve druhém poločasu můžeme být s výsledkem, i hrou, spokojeni.“  Po dvou měsících absence se na hřišti objevil Daniel Černý, který výrazným dílem přispěl k výhře. „Na hřišti byla jeho přítomnost patrná a to nejen tím, že dával gól. Odehrál velice slušné utkání,“  dodal Lepeška. Příští týden čeká viktoriány cesta k utkání do Brna, kde je čeká zápas se Zbrojovkou.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 59. vlastní, 84. Černý