Domácí série pokračuje, výhru proti Teplicím vystřelil Aleš Čermák

11. kolo / Neděle 7. 10. 2018, 15:00 / Doosan Arena

FK Teplice

Hruška – Řezník (85. Havel), Hejda, Hubník (C), Limberský – Ekpai (53. Petržela), Hořava, Čermák (70. Procházka), Hrošovský, Kovařík – Krmenčík.

FK Teplice

Diviš – Vondrášek, Čmovš, Král, Krob – Hyčka (77. Moulis), Ljevakovič (C), Kučera, Hora – Jindráček (65. Vaněček), Žitný (46. Trubač).

Branka: 60. Čermák, ŽK: Čermák, Hejda – Čmovš, Ljevakovič, Diviš, Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Myška.

Diváci: 9 581

Pavel Vrba sáhl před zápasem s Teplicemi do sestavy hned třikrát. V brance se poprvé objevil Aleš Hruška, namísto Procházky naskočil ve středu zálohy Hořava, jehož pozici obsadil Čermák a na pravé straně nastoupil Ekpai. Čekání na první gól nakonec ukončil po hodině hry jedinou trefou zápasu právě Aleš Čermák.

První zajímavá situace se objevila ve vápně hostů, když Diviš vytahoval nebezpečný centr Hrošovského, který se pomalu snášel pod břevno teplické branky. Na druhé straně mohl utéct po ztrátě Hrošovského exviktorián Kučera, chyběla mu ale rychlost a obrana Viktorie se stihl včas vrátit.

Po dvaceti minutách to zkusil vzít na sebe Hrošovský a vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale brankář Diviš viděl a vyrazil. Po chvíli se dostal ke střele po Čermákově vysokém pasu a Ekpaiově prodloužení i Michael Krmenčík, jeho volej z otočky ale zamířil mimo. Těsně nad mířila i hlavička Hubníka, který si naskočil na výbornou přihrávku Hořavy.

Viktoriáni se nakonec dočkali úvodní trefy přesně po hodině hry. Aleš Čermák se na pravé straně dobře natlačil před soupeře a vytvořil rychlý brejk. Rozehrál kolmicí na Krmenčíka, který balon zatáhl do vápna a patičkou jej nechal za sebou právě pro volného Čermáka. Jeho pokus sice brankář Diviš vyrazil na břevno, od něj ale balon dopadl za brankovou čáru – 1:0.

Chvíli na to byl blízko gólu také LukᚠHejda, který hlavičkou po rohovém kopu orazítkoval pravou tyč teplické branky. Následně mohl těžit Krmenčík z dobré poziční hry a následné přihrávky Milana Petržely, balon si ve vápně ale musel zaseknout na levačku a tou svůj obstřel minul.

Jak zápas postupoval, šancí navýšit vedení přibývalo. Po krásné kličce Krmenčíka pálil těsně mimo Hrošovský. O chvíli později pak vytloukl Divišovy bloky tvrdou pumelicí Kovařík. V 82. minutě byl velmi blízko Krmenčík, jeho hlavička se ale odrazila od tyče jen podél brankové čáry, odkud ji vytáhl gólman Diviš.

Šanci pojistit plzeňské vedení měl také Hořava, který o minutu později zahrával pokutový kop, balon ale opět zamířil do stejného místa na levé tyči teplické branky. Viktoriány to mohlo mrzet v 87. minutě, kdy se kolem stoperů prohnal Jakub Hora a nakonec jej zastavil až výborným zákrokem Aleš Hruška. O dorážku se ještě pokoušel z ostrého úhlu Vondrášek, ten ale trefil jen boční sí branky.