Havlova krásná branka a Procházkova penalta zařídily výhru nad Slováckem

13. kolo / Neděle 28. 10. 2018, 15:00 / Doosan Arena

1.FC Slovácko

69. Daníček

Hruška – Řezník, Hejda (44. Pernica), Hubník (C), Limberský – Procházka, Hrošovský – Havel, Čermák (79. Řezníček), Petržela – Krmenčík (90. Chorý).

Trmal – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk – Daníček (C) – Navrátil (70. Kalabiška), Machalík (81. Hellebrand), Havlík, Rezek – Kuchta (46. Zajíc).

Branky: 36. Havel, 67. Procházka (pen.) – 69. Daníček, ŽK: Rezek, Hofmann, Rozhodčí: Marek – Antoníček, Vitner.

Diváci: 7 235

Do utkání proti Slovácku Pavel Vrba zachoval sestavu, která vyběhla v úterý na Santiago Bernabéu. Úvod měli viktoriáni skvělý, nakonec ale po poločase vedli jen 1:0 díky krásné brance Milana Havla. Po změně stran se začínali dostávat do šancí i hosté, dvakrát se ale prosadili jen z ofsajdu. Z penalty následně navyšoval Roman Procházka. Slovácko ještě dokázalo odpovědět, ale těsné vedení už Plzeňští uhájili.

Viktoriáni nastoupili na Slovácko velmi aktivně. Hned ve třetí minutě pálil po dlouhém křižném centru a výborném zpracování ve vápně Milan Petržela, k jeho pokusu po zemi se ale brankář Trmal stihl složit. Následně se krásným sólem po pravé straně prosmýkl až do vápna Milan Havel a opět hledal na malém vápně Petrželu, ten se ale musel natahovat přes obránce a v dobré pozici přestřelil.

Po půlhodině hry se ocitl v dobré šanci Krmenčík, kterému posadil na hlavu parádní pas ze středu pole David Limberský, plzeňský kanonýr ale hlavičkoval velmi blízko Trmalovi, a ten tak dokázal balon vyrazit na rohový kop. Těch měla Plzeň v úvodu utkání požehnaně a nakonec se také po jednom z nich dostala do vedení. Ve 36. minutě si našel centr na hranici vápna Milana Havla, který jej fantastickým volejem uklidil pod břevno Trmalovy brány.

Po hodině hry měl velkou šanci Jakub Rezek, rychlý brejk ale skončil nepřesnou střelou, kterou ještě tečoval jeden z domácích obránců na roh. Následný centr propadl až na zadní tyč k volnému Reinberkovi, který svou hlavičku protlačil až za Hrušku, sudí Marek ale následně odpískal mávaný ofsajd, takže se stav zatím neměnil…

Nakonec to ale netrvalo moc dlouho. Hned při dalším útoku Viktorie skončil Krmenčík ve vápně soupeře na zemi a hlavní rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Toho se ujal Roman Procházka a s přehledem jej proměnil – 2:0.

Hosté ale pokračovali ve zlepšeném výkonu a brzy měli další šance. Nejprve v dobré pozici nedokázal přesně zakončit Havlík, vybojoval však alespoň rohový kop a z něj už Slovácko udeřilo. Odvrácení hlavou Řezníka našlo jen Vlastimila Daníčka, který balon uklidil k tyči mimo dosah brankáře Hrušky.

A mohlo být ještě hůř, když se po chvíli položil do centru z levé strany TomᚠZajíc a usměrnil jej přesně za háčky k zadní tyči – opět se ovšem pískal ofsajd. Následně měl na hlavě svůj druhý gól v utkání také Havel, ten ale z malého vápna minul a z protiútoku měl na noze další gólovku opět Zajíc. Ten nyní minul branku levačkou, když se pokoušel o rychlé zakončení proti včasně vybíhajícímu Hruškovi. Víc už toho hosté nestačili, a Plzeň tak opět doma zvítězila rozdílem jediné branky.