Třetí ztráta v řadě. Viktoriáni na domácí půdě podlehli Karviné 0:1

10. kolo / Sobota 5. 12. 2020, 18:30 / Doosan Arena

38. Papadopulos

Hruška – Řezník (46. Beauguel), Hejda, Pernica, Limberský – Bucha, Kalvach (89. Hořava), Čermák (89. Káčer) – Kopic (31. Ba Loua), Ondrášek, Kovařík (75. Alvir)

MFK Karviná

Bolek – Santos, Dramé, Šindelář, Ndefe – Mangabeira – Herc (66. Janečka), Ostrák (77. Smrž), Qose (84. Čmelík), Bartošák (77. Guba) – Papadopulos (66. Haša)

Branky: 38. Papadopulos, ŽK: Pernica – Guba, Jarábek (tr.), Rozhodčí: Hocek – Melichar, Vlček

Diváci: uzavřeno

Ani potřetí v řadě se viktoriánům nepodařilo ukořistit všechny body, tentokrát však ani jeden. Červenomodří v 10. kole FORTUNA:LIGY nestačili na domácí půdě na Karvinou, se kterou prohráli 0:1. O jedinou trefu zápasu se postaral Michal Papadopulos.

V úvodní desetiminutovce měl šanci Jan Kovařík, který se do základní sestavy probojoval po dvou měsících. Po centru Pavla Buchy se levonohý záložník dostal k hlavičce, se kterou však neměl větší problémy bývalý gólman Viktorky Petr Bolek. Trenér Adrian Guža byl v dalším průběhu nucen brzy střídat – kvůli zranění ze hry odstoupil Jan Kopic, do utkání místo něj po půl hodině naskočil bývalý hráč hostů Adriel Ba Loua.

Slezané poté lehce převzali iniciativu a také se dostali do vedení. Přesný roh Lukáše Bartošáka našel hlavu Michala Papadopulose a útočník, jenž okusil angažmá například i v londýnském Arsenalu, otevřel skóre. S jednobrankovým náskokem také hráči v bílých dresech odešli do kabin v poločasové přestávce.

Do druhé půle Západočeši naskočili se dvěma útočníky a jejich ofenzivní snažení bylo ihned znát. Nejprve Zdeněk Ondrášek hlavou přestřelil bránu, v následné příležitosti pak Jean-David Beauguel napálil prudkou hlavičkou břevno Bolkovy svatyně. Ani další pokus Francouze po centru Kovaříka neskončil mezi třemi tyčemi.

Do centru Aleše Čermáka se 20 minut před koncem položila „Kobra“, ale tuto možnost skórovat překazil Bolek. Plzeň tak ani potřetí v řadě nevyhrála, tentokrát však nesebrala ani bod. V Doosan Areně prohrála s Karvinou nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.