1. kolo / Čtvrtek 14. 9. 2017, 21:05 / Arena Națională

(2:0)

FCSB

Niț㠖 Benzar, Planič, Bălașa, Júnior Morais – Pintilii, Nedelcu – Golofca, Budescu (83. Man), Coman (57. Popescu) – Alibec (C) (74. Gnohéré)

Hruška – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Živulič (61. Hořava), Hrošovský – Petržela (80. Zeman), Kolář (C), Kopic – Řezníček (61. Bakoš)

Branky: 21. Budescu (pen.), 44. Budescu, 73. Alibec, ŽK: Budescu – Hrošovský, Bakoš, Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lotyšsko)

Diváci: 20 717

Skupinovou fázi zahájila Viktoria na hřišti FCSB, tedy proti stejnému soupeři, s nímž svedla neúspěšný boj o postup do 4. předkola Ligy mistrů. A ani tentokráte nedokázala na tohoto soupeře najít recept, když mu podlehla 0:3.

Viktoriáni vstoupili do zápasu v Bukurešti poměrně aktivně. Obrovskou šanci si vytvořili v 19. minutě, kdy se po přihrávce do balonu opřel Milan Petržela. Jeho ránu však zastavilo břevno domácí branky. Na druhé straně pak Hájek čistě obral o balon soupeře, rozhodčí ale odpískal pokutový kop a sám faulovalný Budescu jej proměnil – 1:0. Rumunský celek výrazně ožil a unikal do několika brejků. Nejprve tváří v tvář ztroskotal na Aleši Hruškovi kapitán Denis Alibec, posléze v obrovské šanci vyslal slabý pokus Florinel Coman. Domácí se přeci jen mohli ještě jednou zaradovat. Minutu před koncem poločasu po pěkné přihrávce za obranu překonal plzeňského gólmana lobem Constantin Budescu, jehož druhá branka tak poslala domácí tým do poločasového vedení 2:0.

Do druhého poločasu se Viktoria snažila vstoupit aktivní, ale zároveň bezpečnější hrou. Trenér Pavel Vrba v 61. minutě sáhl ke dvojímu střídání, když do hry místo Řezníčka s Živuličem poslal Bakoše s Hořavou. Plzeňané byli častěji na balonu, ale obrana FCSB byla velice dobře zorganizovaná a jen těžce se do ní pronikalo. V 73. minutě se navíc rumunský tým dostal do velmi výhodné pozice, když se centr Denise Alibeca z pravé strany po odrazech od hráčů Viktorie dostal až do branky – 3:0. Sedm minut nato střídal trenér Vrba naposledy, místo Petržely poslal na zbytek utkání do hry Zemana. V Arena Națională už toho ale k vidění příliš nebylo, Viktoria tak podlehla FCSB 0:3.