17. 8. 2017    Zápas

Inkasovaný gól Plzeň nastartoval, ta se následně proti Larnace prosadila třikrát

8. Acorán

Hruška – Řezník, Hubník (C), Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Zeman (83. Čermák), Kolář, Pilař (63. Kopic) – Bakoš (76. Řezníček)

Pablo – Truyols, Mojsov, Catala (C), Antoniades (74. Tete) – Jorge, Murillo, Laban (82. Hevel) – Tomàs (86. Mytidis) – Tričkovski, Acorán

Branky: 29. Bakoš, 36. Kolář, 74. Bakoš (pen.) – 8. Acorán, ŽK: Bakoš, Kolář – Truyols, Laban, Mojsov, Rozhodčí: Jug – Žunič, Vidali (všichni Slovinsko)

Diváci: 10 031

Viktoria Plzeň vyrukovala ve čtvrtek 17. srpna v utkání play-off Evropské ligy na svého soupeře z Larnaky v pozměněném složení. Do obrany se vrátil uzdravený kapitán týmu Roman Hubník, v záloze figurovali od první minuty TomᚠHořava s Václavem Pilařem a na hrotu útoku Marek Bakoš.

Pro Viktorii úvodní duel play-off nezačal dobře, už v osmé minutě hosté předvedli rychlou útočnou akci. Střelu osamoceného Jorgeho sice dokázal brankář Hruška ještě vyrazit, dobíhající Acorán ale neměl problém dopravit míč za brankovou čáru, Viktoria tak od úvodu prohrávala 0:1. Plzeňská odpověď mohla přijít v 15. minutě, ale Řezník poslal po skvělém náběhu míč pouze do náruče gólmana Juana Pabla. Fanoušci ještě probírali plzeňskou loženku, zatímco hráči AEK nelenili a připsali si další stoprocentní šanci. Útočník Tričkovski postupoval sám na Hrušku, kterého na brankové čáře zastoupil TomᚠHájek. Plzeňský obránce uchránil Viktorii od dvoubrankového manka. Ve 27. minutě zafungovala kombinace Daniela Koláře s Markem Bakošem, slovenský útočník ale nedokázal uklidit míč ke vzdálenější tyči. Reparát složil o dvě minuty později, kdy po faulu na Pilaře poslal míč z přímého volného kopu pravačkou o tyč do branky – 1:1! AEK chtělo dokázat, že standardní situace také umí, po třiatřiceti minutách dostal možnost hlavičkovat v pokutovém území Viktorie Tričkovski, nicméně situaci vyřešilo Hruškovo dobré postavení u brankové čáry. Zápas jako řemen pokračoval další skvělou akcí Viktorie z 36. minuty. Míč se po ose Pilař – Limberský dostal až k Danielu Kolářovi, jenž si jej ve vápně skvěle přebral do pohybu a z otočky prostřelil Pabla – 2:1 pro Plzeň! Stejným výsledkem skončil i první poločas.

O první střelecký pokus druhé půle se v 52. minutě postaral Hořava, zpoza pokutového území ale přestřelil. Ve druhé části zápasu se tempo hry uklidnilo a vyložené šance nepřicházely. Trenér Vrba možná i proto poslal v 63. minutě na hřiště místo Pilaře čerstvého Jana Kopice. Míč drželi na kopačkách především domácí hráči, Larnaka se soustředila na defenzivu a rychlé protiútoky. Jeden takový zastavil na poslední chvíli skluzem Hubník, jenž čistě odebral míč Tričkovskému. V 73. minutě zcela nepochopitelně zahrál jeden z hostujících hráčů ve vápně rukou nad hlavou, nařízený pokutový kop proměnil Marek Bakoš a přidal tak svůj druhý přesný zásah v utkání – 3:1 pro Plzeň! O tři minuty později odešel dvougólový střelec za ohlušujícího potlesku ze hřiště, novým mužem na hřišti se stal Jakub Řezníček. Při posledním střídání nahradil Zemana na trávníku Čermák, který to několik chvil nato zkusil z přímého kopu rovnou do branky. Míč z jeho kopačky ale přeletěl několik decimetrů nad břevnem. Podle chování hráčů AEK plánoval soupeř Viktorie závěrečný nápor, žádnou šanci si ovšem nevypracoval. Plzeň zvítězila o dvě branky.