První utkání v rámci tureckého soustředění absolvovali v pondělí večer fotbalisté plzeňské Viktorie. Soupeřem svěřencům Dušana Uhrina byl aktuálně sedmý celek nejvyšší ruské soutěže, FK Amkar Perm. Po famózní závěreční šestiminutovce se Plzeňané mohli radovat z vítězství 3:0.

První utkání v rámci tureckého soustředění absolvovali v pondělí večer fotbalisté plzeňské Viktorie. Soupeřem svěřencům Dušana Uhrina byl aktuálně sedmý celek nejvyšší ruské soutěže, FK Amkar Perm. Trenér úřadujících českých mistrů mohl počítat s kompletním kádrem, do utkání nenastoupili pouze Bakoš s Ďurišem a Končalem, kteří doléčují drobná zranění ze startu zimní přípravy.

Již ve druhé minutě se však plzeňská marodka nepříjemně rozšířila. Po nevinném pádu na hraně pokutového území zůstal na trávníku ležet Milan Petržela, který odkulhal za postranní čáru pouze s pomocí lékaře. Jeho místo tak na samém startu zápasu zaujal David Štípek.

První náznak šance přinesla osmá minuta, kdy se po dlouhém centru Davida Limberského prodral po levém křídle Stanislav Tecl a jeho prudký centr před branku srazil jeden z ruských stoperů na rohový kop. Jen o minutu později se dostal k zakončení z 22 metrů Pavel Horváth a gólman Permu musel vytáhnout povedenou robinzonádu. Po pětadvaceti minutách hry se poprvé dostali do nebezpečného zakončení hráči Amkaru, ale Matúš Kozáčik nadvakrát zachránil.

Konec poločasu přinesl šance na obou stranách. Nejprve se sedm minut před pauzou prodral jeden z urostlých ruských útočníků k hlavičce, která jen o kousek minula vzdálenější tyč viktoriánské branky, na druhé straně si s povedeným pokusem Stanislava Tecla poradil Kozáčikův protějšek v brance Permu.

Po změně stran postupně oba trenéři poslali na hřiště čerstvé síly a rodily se také šance. Tu první měl hned po pěti minutách hry na kopačkách střídající Hořava, ale po centru agilního Štípka trefil utěšenou střelou z 23 metrů břevno. Na druhé straně se ruský soupeř prokombinoval do nadějné pozice, ale zakončení Kanunnikova skončilo těsně mimo.

Stejný hráč se dostal do zakončení ještě dvacet minut před závěrečným hvizdem, ale také ve druhé šanci nezamířil přesně. Poslední šance ruského týmu se zrodila po faulu Tomáše Hořavy a následné standardní situaci z dvaceti metrů, tentokráte však zazvonila branková konstrukce za Romanem Pavlíkem.

Konečné slovo tak měla Viktoria, která si na závěr připravila gólové hody. Nejprve se šest minut před koncem po centru Davida Štípka trefil benjamínek LukᚠStratil, po čtyřech minutách tentýž hráč namazal na hranici pokutového vápna Tomáši Hořavovi – 2:0. Definitivní podobu skóre dal chvilku před závěrečným hvizdem TomᚠWágner, který suverénně proměnil další povedený centr z pravé strany – 3:0.

Viktoria tak v úvodním duelu tureckého soustředění přehrála ruský Perm 3:0. Další zápas čeká n Plzeňany již ve čtvrtek, kdy se utkají s celkem FK Atlantas Klaipeda.

FC Viktoria Plzeň – FK Amkar Perm 3:0 (0:0)
Branky: 84. Stratil, 88. Hořava, 90. Wágner
Sestava Viktorie: Kozáčik (46. Pavlík) – Řezník (46. Rajtoral), Hejda (46. Procházka), Čišovský, Limberský (63. Hubník) – Horváth (55. Hanousek), Hrošovský (46. Hořava) – Petržela (2. Štípek), Kolář (55. Wágner), Kovařík – Tecl (72. Stratil)

Jak vypadalo třetí přípravné utkání Viktorie se můžete podívat na kanálu Viktoria TV: