Poslední duel v Turecku zakončila Viktoria vítězstvím na rakouskou Admirou Wacker v poměru 3:2. Trenér Dušan Uhrin využil především hráče, kteří neodehráli tolik minut v duelu s litevským Atlantasem, na mokrém trávníku udávali Plzeňané po většinu duelu tempo hry. Úřadující čeští šampioni se ujali po pauze vedení 2:0, a přestože houževnatý soupeř dokázal srovnat, z konečného vítězství 3:2 se radovali fotbalové Viktorie.

Poslední duel v Turecku zakončila Viktoria vítězstvím na rakouskou Admirou Wacker v poměru 3:2. Trenér Dušan Uhrin využil především hráče, kteří neodehráli tolik minut v duelu s litevským Atlantasem, na mokrém trávníku udávali Plzeňané po většinu duelu tempo hry. Úřadující čeští šampioni se ujali po pauze vedení 2:0, a přestože houževnatý soupeř dokázal srovnat, z konečného vítězství 3:2 se radovali fotbalové Viktorie.

Úvodní poločas nabídl po většinu času vyrovnanou partii, ve které však plzeňský celek měl míč pod kontrolou. V prvních 30 minutách zápasu se rodily náznaky šancí na obou stranách především po centrech, ani jeden z gólmanů však nemusel řešit výraznější problém. Stoprocentní brankovou příležitost tak přinesla až 35. minuta, ve které nebezpečně střílel Petržela. Ránu rychlonohého záložníka brankář Rakušanů vyrazil před sebe, hlavičkující Tecl však dorážku poslal nad břevno. O tři minuty později se agilní Petržela odhodlal k další nebezpečné ráně, tentokráte strážce branky Admiry vyrazil střelu na rohový kop. Tečku za první poločasem udělal tři minuty před změnou stran Patrik Hrošovský, který však po individuálním průniku mířil těsně vedle pravé tyčky.

Ve druhém poločase si již Plzeňané vynutili konstantnější převahu a přišly také branky.  Dvě minuty před uplynutím hodiny hry se po nakrátko rozehraném rohu prosadil střelou z hranice pokutového území Milan Petržela. Jen o pět minut později využil Daniel Kolář zaváhání v rozehrávce Admiry a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Přestože také po dvou brankách útočili především hráči Viktorie, rakouský soupeř dvěma slepenými góly dokázal během tří minut srovnat. O konečném vítězství Viktorie a udržení stoprocentní bilance v zimní přípravě rozhodl 5 minut před závěrečným hvizdem Marek Hanousek.

Viktoria tak turecké soustředění zakončila vítězstvím 3:2 nad tradičním rakouským týmem Admira Wacker, již v pondělí dorazí plzeňští fotbalisté zpět do Štruncových sadů.

FC Viktoria Plzeň – FC Admira Wacker 3:2 (0:0)
Branky: 58. Petržela, 63. Kolář, 85. Hanousek
Sestava Viktorie: Kozáčik – Řezník (66. Hubník), Čišovský, Procházka (46. Hejda), Limberský (87. Stratil) – Horváth (74. Hanousek), Hrošovský (46. Hořava) – Rajtoral (57. Kovařík), Kolář (65. Ďuriš), Petržela (75. Štípek) – Tecl (60. Wágner)

Jak vypadalo poslední přípravné utkání Viktorie na turecké půdě se můžete podívat na kanálu Viktoria TV.