V utkání 29. kola ČFL zavítal v neděli na hřiště do Luční ulice OEZ Letohrad. Východočeši, kteří jsou v tabulce na posledním místě, dokázali viktoriánům oplatit podzimní porážku a z Plzně si odvezli tři body.

V utkání 29. kola ČFL zavítal v neděli na hřiště do Luční ulice OEZ Letohrad. Východočeši, kteří jsou v tabulce na posledním místě, dokázali viktoriánům oplatit podzimní porážku a z Plzně si odvezli tři body.

Už samotný úvod zápasu naznačil, že by diváci mohli být svědky zajímavého duelu. Ve třetí minutě se zastřeloval Kůžel, mířil ale pouze do ochranné sítě nad brankou Kykala. Bez gólového efektu skončila i příležitost Dvořáka v šesté minutě. Na druhé straně pálil nebezpečně o minutu později Biro. Poté stálo při Mandousovi štěstí, když jej od pohromy ochránila nastřelená tyč Kulhánkem. V 11. minutě přišla ztráta míče ve středu hřiště a rychlý brejk hostí, který přesně zakončoval Kulhánek. Vyrovnat mohl ve 24. minutě Hoffman, ale jeho umístěnou střelu stačil hostující gólman vytěsnit na roh. „Nespokojenost s předvedenou celého týmu,“ nezastíral zklamání po utkání trenér Jiří Skála.  „Byli jsme sice více na míči, ale výkonem jsme nedokázali navázat na zápas s Ovčáry,“ hledal příčiny neúspěchu. Ve 33. minutě zahrával Letohrad trestný kop, míč se dostal na zadní tyč a plzeňští zadáci nedokázali od míče odstavit Kulhánka, který poslal hosty do dvoubrankového náskoku. Snížit mohl ve 43. minutě po individuální akci Dvořák, ale jeho zakončení chyběla přesnost a razance.

I druhý poločas nabídl podobný obraz hry. Domácí byli aktivnější, hosté hrozili především z rychlých brejků. Pozorně hrající obranné řady však již žádnou další změnu stavu nepřipouštěly. Ta přišla až pět minut před koncem, kdy se po střele k tyči z dvaceti metrů prosadil Hrubý a stanovil tak konečný výsledek na 1:2. „Nᚠdnešní výkon by šlo nazvat katastrofální,“ zlobil se Skála. Viktoriáni nastoupili v kombinované sestavě bez reprezentantů Končala a Kyndla. „Chyběla pracovitost a obětavost obou,“ dodal Skála. Další utkání sehrají viktoriáni příští neděli na hřišti v Karlových Varech. Poslední zápas sezony pak sehrají svěřenci trenérů Skály a Lepešky desátého června, kdy hostí ve Městě Touškově Sokol Hlavici. Důvodem změny hrací plochy je probíhající rekonstrukce hracích ploch v Luční ulici.

FC Viktoria Plzeň – FK OEZ Letohrad 1:2