Druhé utkání v domácím prostředí v řadě za sebou sehrála v neděli dopoledne juniorka Viktorie Plzeň. V přímém souboji o dvanáctou příčku tabulky se utkala Karlovými Vary.

Druhé utkání v domácím prostředí v řadě za sebou sehrála v neděli dopoledne juniorka Viktorie Plzeň. V přímém souboji o dvanáctou příčku tabulky se utkala Karlovými Vary.

Samotný zápas sliboval dramatičnost od úvodního hvizdu. Ve druhé minutě zahrávali hosté standardní situaci Oslovičem, na přední tyči padl Geňo a rozhodčí nařídil přísný pokutový kop. Jeho exekutor Geňo se nemýlil a nedal Mandousovi příležitost vyniknout. O devět minut později bylo vyrovnáno. Po centru Beránka a prodloužení Krmenčíka se odražený míč dostal k Hrošovskému a srovnal na 1:1. Oba týmy již nejsou v ohrožení sestupu a tak se snažily o útočnou hru. Ta však často končila na nepřesném zakončení. Ve 21. minutě mohl poslat domácí tým do vedení Vaněček, ale míč z jeho hlavy zamířil těsně nad branku Bojčuka. Čtyři minuty před koncem první části se znovu, po rychlém brejku, prosadil Geňo.

I druhý poločas přinášel zajímavou podívanou, kdy více ze hry měli domácí hráči. Jenže zkušená obrana hostí dokázala odolávat. Ve 49. minutě překopl branku hostí z malého vápna Růžička. V 68. minutě měl vyrovnání na kopačkách Hoffman, ale nedůrazná střela skončila v náručí brankáře. Z výhry se tak nakonec překvapivě radovali hosté.

I přes porážku byl trenér Jiří Skála s předvedeným výkonem spokojený. „Po celé utkání jsme byli lepším týmem, působili jsme fotbalověji. Ve druhé minutě jsme gól z tradičně jasné penalty, což na nás zanechalo stopy. V jedenácté minutě jsme vyrovnali, jenže v závěru první části opět inkasovali, kdy soupeř zachytil nᚠútok. Potom jsme tam měli pár náznaků, že bychom mohli skórovat, jenže jsme se už nedokázali prosadit.“ V dalším kole zavítají svěřence trenéra Skály na hřiště českobudějovického Dynama.

FC Viktoria Plzeň B - 1.FC Karlovy Vary 1:2