Osmnáct tisíc diváků na Letné vidělo bezbrankový duel s Itálií, ve kterém naši reprezentanti rozhodně nebyli horším týmem. Naopak si vytvořili několik slibných příležitostí, přičemž jednu z posledních měl na kopačkách plzeňský Daniel Kolář.

Osmnáct tisíc diváků na Letné vidělo bezbrankový duel s Itálií, ve kterém naši reprezentanti rozhodně nebyli horším týmem. Naopak si vytvořili několik slibných příležitostí, přičemž jednu z posledních měl na kopačkách plzeňský Daniel Kolář.

David Limberský a Vladimír Darida, takové měla Viktoria zastoupení v úvodní sestavě výběru trenéra Michala Bílka. Prvně jmenovaný však musel ve 20. minutě pro svalové zranění střídat. Zraněného Limberského nahradil Marek Suchý. Těsně před koncem první části sahal po úvodním gólu Darida, kterého však dobře pokryl Abate a míč skončil u Buffona. Explzeňského Petra Jiráčka, který nastřelil tyč, střídal čtyři minuty před koncem další viktorián – Daniel Kolář a právě autor sedmi letošních ligových branek mohl v závěru zápasu rozhodnout, jeho levačka ale kýžený gól nepřinesla. Češi tak v tabulce skupiny B zůstali na třetím místě, na vedoucí Itálii ztrácejí stále pět bodů a na druhé Bulharsko bod. Další kvalifikační duel sehrají 6. září na domácím hřišti proti Arménii.

Česká republika - Itálie 0:0
Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas
ŽK: Darida - Balotelli, Montolivo
ČK: 72. Balotelli
Diváci: 18.235
ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, M. Kadlec, Limberský (20. Suchý) - Hübschman, Darida (76. V. Kadlec) - Plašil, Rosický, Jiráček (86. Kolář) - Kozák. Trenér: Bílek.
Itálie: Buffon - Abate, Bonucci, Barzagli, Chiellini - Pirlo (77. Aquilani) - Marchisio, Montolivo, De Rossi - Balotelli, El Shaarawy (46. Giovinco). Trenér: Prandelli.

Kvalifikační zápas na MS 2014 má za sebou i slovenská reprezentace, která se ve Vaduzu představila v utkání s Lichtenštejnskem. I v tomto utkání měla plzeňská Viktoria své zástupce. V základní sestavě nastoupil třiatřicetiletý obránce Marián Čišovský, který v posledním ligovém utkání v Hradci Králové pečetil třetí brankou mistrovskou výhru Viktorie. V 70. minutě se na hřiště dostal také nejlepší kanonýr Viktorie - Marek Bakoš. A i díky příchodu plzeňského forwarda mohl Ďurica v 73. minutě vyrovnat na konečných 1:1.