V utkání s posledním týmem žákovské divize se Viktoria Plzeň utkala v předehrávce 20. kola. „Od utkání jsme očekávali, že pro nás bude těžké překonat bránícího se soupeře....

V utkání s posledním týmem žákovské divize se Viktoria Plzeň utkala v předehrávce 20. kola. „Od utkání jsme očekávali, že pavel_vitous_trener_small.jpgpro nás bude těžké překonat bránícího se soupeře. Naším cílem bylo hrát aktivně, v pohybu a útoky vést hlavně přes krajní prostory. Úvod se nám vydařil. Už  v 1. minutě se po přihrávce od Jariny prosadil Černý. Branka nám však nepomohla. Kluci, jako by se spokojili se vstřelenou brankou, přestali běhat, hrát kombinačně a snažili se soupeře překonávat individuálně,“ líčí průběh utkání trenér Pavel Vitouš. To dobře bránícím hostům vyhovovalo. Z jednoho rychlého protiútoku dokonce nastřelili konstrukci domácí branky. Viktoriáni na druhou branku čekali až do 26. minuty. Po krásné kombinaci a gólové přihrávce se prosadil Domabyl - 2 : 0. Hosté však těsně před koncem 1. poločasu snížili na 2 : 1.

„Ve 2. poločase se naše hra podstatně změnila a postupně přišli i brankové příležitosti, ve kterých jsme se prosadili pouze ve třech případech. Filipec, střídající Panuška a opět Černý zvýšili na konečných 5 : 1. Jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli. Tým se postupně dává dohromady, dostává se ze zdravotních problémů, což je pro nás dobrá zpráva. Už v sobotu odjíždíme získávat zkušenosti na velmi kvalitně obsazený turnaj do Německa - Hollage. Kde nám budou soupeři o rok starší, a takových zvučných jmen jako Herta BSC Berlín, VFL Bochum, Borussia Möchengladbach, Dynamo Drážďany, Arminia Bielefeld, 1. FC Slovácko, MSV Duisburg, Willem II Tilburg (NL) a další,“ dodal Vitouš.