V úvodním jarním kole 1. ligy staršího dorostu přijel do Luční ulice 2. tým tabulky podzimní části soutěže. Domácím patřila před zápasem 9. příčka.   Do utkání...

Do utkání vstoupili lépe hosté, v 5. minutě po faulu Nového zahrávali standardní situaci ze strany, na míč nejvýše vyskočil Šindelář a hlavou otevřel skóre 0:1. Domácí měli dobrou příležitost ve 23. minutě, kdy se do rychlého protiútoku dostal Bezděk, ale nedokázal přesněji přihrát lépe postavenému Vitoušovi. Hostům nabídl příležitost domácí brankař po chycené malé domů, ale Navrátil branku z nepřímého volného kopu netrefil. Potom se dostal do zakončení Vitouš, ale z jeho střelou si brankař Šustr poradil. Hosté dobře kombinovali a na hrotu znamenal největší nebezpečí pro domácí branku Vašíček. Ve 37. minutě zahrával Vitouš rohový kop, na který si naběhl Štafa, branku Šustra ale přestřelil.

Ve druhém poločase vystřídal Dvořák, Mičkala aby úspěšně sváděl souboje s vysokými obránci Olomouce. Hostům se dařilo držet míč na dostřel Šustrovy branky. Domácí měli dobrou příležitost po pravé straně Mudrou, ale ten prováhal zakončení. Do dvougólového vedení tak mohli jít hosté, konkrétně Navrátil, který střelou orazítkoval tyč Ciprovy branky. Vyrovnat mohl v 73. minutě Štafa po rohu Vitouše, ale mířil nad branku Olomouce. Domácí si nechali největší šanci na závěrečné minuty, v 87. ideálně uvolnil Mudra Vitouše, který místo zakončení  na branku volil přihrávku pod sebe, kterou zblokoval hostující obránce.

V 90. minutě dal konečnou podobu výsledku střídající Pančochář, když prostřelil Cipru v brance Plzně.

„Důrazné utkání rozhodla produktivita Olomouce, my jsme měli dobré příležitosti především po rychlých protiútocích, ale chybí nám klid v předfinální části. Olomouc se tlačila hodně dopředu, a tak se otevírala okénka v obraně soupeře, nám však chybělo více klidu a přesnosti abychom byli produktivnější,“ hodnotil zápas zklamaný trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 0:2

Poločas: 0:1

Sestava:  Cipra – Nový, Hereit, Štafa, Šlajs – Vitouš, Sladký, Koc (38. Futro) – Mičkal (46. Dvořák), Bezděk (70. Kubek), Mudra