V 18.kole 1 ligy staršího dorostu sehráli Viktoriáni svoje mistrovské utkání s dorostem Dynama České Budějovice. Zápas se hrál na přírodní trávě areálu v Luční ulici.

V 18.kole 1 ligy staršího dorostu sehráli Viktoriáni svoje mistrovské utkání s dorostem Dynama České Budějovice. Zápas se hrál na přírodní trávě areálu v Luční ulici.

Od prvních minut se domácí tlačili do organizované obrany Budějovic. V 8. minutě střílel Hamerník, ale Liška jeho pokus chytil. V 11. minutě se dostali hosté do střelecké příležitosti a Kadula trefil tyč Mandousovy branky. V 18 minutě se radovali domácí, Hamerník našel Končala, který z první nahrál Kyndlovi a ten krásnou střelou k tyči z hranice vápna otevřel skóre 1:0. Do poločasu se již skóre nezměnilo.

Ve druhé půli se po brejkové situaci dostal do výhodné pozice Vaněk, ale branku netrefil. V 55. minutě střílel Kyndltěsně vedle, stejně tak o chvíli později Dvořák. Gólu se dočkali domácí v 66. minutě, když si rohový kop Končala nešastně srazil do vlastní sítě Novotný. V závěru ještě zvýšil na 3:0 Končal po doklepnutí střely Hvězdy.

"Po celý zápas jsme naráželi na organizovanou defenzivu Budějovic, několik akcí se nám vydařilo, ale na druhou stranu musíme přiznat, že Budějovice měli po brejkových situacích několik dobrých příležitostí," komentoval utkání trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo České Budějovice 3:0 (1:0)
Sestava: Mandous – Hrubý, Vaníček, Kováč, Prais – Kyndl, Hamerník, Kůžel (75. Libotovský )– Vachovec (60. Jarina), Dvořák (88. Hvězda) Končal