Ve 21. kole hráli plzeňští mladíci mistrovský zápas proti pražské Spartě za ideálních fotbalových podmínek v Luční ulici.

Ve 21. kole hráli plzeňští mladíci mistrovský zápas proti pražské Spartě za ideálních fotbalových podmínek v Luční ulici.

V prvním poločasu měli první vážnější situaci hosté, ale příležitost Jeřábka skvěle zneškodnil Mandous. Skóre otevřeli domácí ve 22. minutě kdy se po pěkné kombinaci Hrubého s Nachovcem a centru trefil přesně hlavou Končal. Za 10 minut to bylo o dvě branky. Přímý volný kop z 20-ti metrů trefil s pomocí teče ve zdi Kůžel 2:0.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Sparta, ale obrana domácích fungovala velmi dobře. Zápas postupem času nabíral na tempu, Sparta se tlačila dopředu a domácí přecházeli do rychlých protiútoků. Snížení přinesla 74. minuta kdy se trefil z pokutového kopu po faulu na Jeřábka, Pouček 2:1 a upravil tak konečné skóre zápasu.

„Dnes to byl velmi zajímavý a kvalitní zápas. Nám patřila první půlka, kdy jsme se dokázali více prosazovat proti organizované obraně Sparty. Do druhé půle hosté vysunuli obranu a narušovali naší rozehrávku. Nám v těchto chvílích chyběla kvalitnější práce s míčem a rychlejší přechod do útoku. Sparta postupem času měla více ze hry, ale vytěžila pouze snížení. Zápas se hrál ve velmi dobrém tempu k čemu přispěla obě mužstva,“ komentoval utkání spokojený trenér Jiří Kohout.

Viktoria Plzeň – Sparta Praha 2:1