V žákovské divizi hostili mladí viktoriáni U14 českobudějovické Dynamo. Hostující tým se pohybuje v tabulce těsně nad hranicí sestupu, přijel tedy do Plzně posílen a se...

V žákovské divizi hostili mladí viktoriáni U14 českobudějovické Dynamo. Hostující tým se pohybuje v tabulce těsně nad hranicí sestupu, přijel tedy do Plzně posílen a se zjevnou snahou odvézt si domů co nejlepší výsledek.

V počátku utkání měl i více ze hry, z jeho mírné územní převahy se rekrutovaly i standardní situace a střely většinou ze střední vzdálenosti. „Postupně jsme hru vyrovnaly i když ve vytváření šancí byl soupeř stále úspěšnější,“ říká trenér Roman Vyleta. V 10´po rohu hostující hráč jen těsně přehlavičkoval bránu, i jeho přímý kop v téže minutě zahraný na vzdálenější roman_vyleta_roz.jpgtyč jen těsně minul naši branku. Ve 12´pronikl Tůma přes dva soupeře a proti noze vybídl ke skórování Maška, ten však střílel mimo. V 17´po kolmém pasu pronikal útočící hráč k plzeňské brance, stoper si neporozuměl s vybíhajícím Šimanem a míč pak útočník uklidil do prázdné branky 0-1. „Ve 24´po individuelní chybě našeho obránce postupoval útočník do vápna, Macháček ho fauloval a sudí nařídil pokutový kop. Hostující hráč nedal Šimanovi šanci 0-2.“ Ve 27´ též po chybě hostujícího beka zatáhl míč Kuhajda, našel na hrotu volného Likeho a ten přehodil vybíhajícího brankáře  1-2. Ve 29´ Tůma doslova protlačil míč mezi několika protihráči do vápna, Kuhajda sám proti brankáři však neuspěl. „Po závaru před Šimanem jsme podnikly do poločasu ještě jeden rychlý brejk. Piroch našel Kuhajdu, jeho střílený, zablokovaný centr brankář chytil

Úvod druhé půle opět patřil Dynamu. Ve 41´předvedli Doležal se Sorokou rychlou kombinaci, po které Soroka prověřil hostujícího brankáře dobrou střelou. Pak Likemu pokazil radost opět Coufal v brance Budějovic, když vyškrábl pěknou střelu na roh. „Největší šanci 2. půle jsme měli ve 43´, Soroka obehrál záložníky soupeře, našel na křídle rozběhnutého Vyletu a ten centrem pod sebe našel nabíhajícího Doležala. Jeho střela bez přípravy jen těsně minula levou tyč.“ Soupeř byl ve 48´úspěšnější, po individuelní akci se prosadil střelou ve vápně znovu Staněk 1-3. V 52´po rohu Budějovic po rychlém přenesení hry našel Like na hranici vápna Lopatu, ten mířil bohužel nepřesně. Po faulu ve vápně sudí nařídil další penaltu. Šiman vystihl exekutorovi směr střely, gólu však zabránit nedokázal 1-4. „Ke konci utkání jsme ještě chtěli změnit nepříjemné skóre, šance Vylety a Likeho však vyřešil pozorný Coufal. Kluci si za předvedený výkon tak vysokou prohru nezasloužili, pokud ale nezlepšíme využívání příležitostí a sami budeme nabízet soupeři tolik možností ke skórování, nemůžeme počítat s přijatelným výsledkem,“ dodal trenér.