Ve 12. kole odjížděli plzeňští Viktoráni na zápas již ve čtvrtek, protože cestovali až do daleké Opavy. Domácí Opava těží z utkání hraných především v domácím...

Ve 12. kole odjížděli plzeňští Viktoráni na zápas již ve čtvrtek, protože cestovali až do daleké Opavy. Domácí Opava těží z utkání hraných především v domácím prostředí. Hosté z Viktorky v minulém kole prohráli doma s Hradcem, a tak jeli vydolovat ztracené body na Moravu.

Od začátku se hrálo svižné utkání na dobře připraveném, ale mokrém trávníku. V první akci se objevil domácí Thomas, ale Hroník je ho pokus vyrazil. Ve 13. minutě pálil Mudra nad branku Klecha. V 15. minutě přišla první velká šance Plzně, Vitouš zakombinoval s Daridou a uvolnil se po pravé straně, jeho centr našel osamoceného Mudru, který ale mířil hlavou nad branku Opavy. V 17. minutě vystřelil Vitouš přízemní ránu k tyči, ale brankář Klech před dotírajícím Mičkalem jeho pokus kryl. Ve 22. minutě se uvolnil Sladký, jeho střele scházela přesnost. Hosté se stále tlačili před branku Opavy, ale vytěžili pouze sérii několika rohů, které domácí odvrátili.

Do druhého poločasu šli hosté s úmyslem zvýšit aktivitu a tlačit se do střeleckých příležitostí. Ve 49. minutě se uvolnil na levé straně Mudra a jeho střela letěla půl metru vedle Klechovy branky.  V 50. minutě se dostal za obranu Thomas, ale jeho střelecký pokus včasným vyběhnutím zlikvidoval Hroník. V 60. minutě nezachytila obrana hostů křižný míč na Palkoviče, který se uvolnil a přihrál míč pod sebe na nabíhajícího hráče, hosté ještě stačili míč zpomalit, ale dobíhající Ihnatišin dopravil míč za záda Hroníka 1:0. V 63. minutě bylo srovnáno, Vitouš zahrával rohový kop, k odraženému míči se dostal Darida a jiri_kohout_roz.jpgumístěnou střelu k tyči srovnal skóre 1:1. Největší šanci si schovali hosté na závěr zápasu konkrétně do 81. minuty, Vitouš zahrával rohový kop, ale nabíhající Hereit na malém vápně hlavou těsně minul tyč branky Opavy. V závěru zápasu si hosté vypracovali slibnou standardní situaci, ale nedokázali ji využít, a tak se body v Opavě dělili.

Trenér Jiří Kohout zápas okomentoval: „První poločas zápasu jsme odehráli v dobrém tempu, dařila se nám kombinace, ale chybělo nám více situací ve vápně domácích, do druhého poločasu jsme šli s úmyslem pokračovat v aktivní hře a ještě více se tlačit před branku Opavy. Po vyrovnávací brance jsme chtěli využít euforie a zvítězit, ale to se nám dnes nepodařilo

SFC Opava - FC Viktoria Plzeň 1:1

Poločas: 0:0

Sestava:  Cipra – Doležal, Hereit, Štafa, Štrajt– Darida, Sladký, Mudra – Šlajs (58. Futro), Mičkal (75. Rejthar), Vitouš