Ve dvanáctém kole I.ligy dorostenek přivítala plzeňská děvčata v sobotu na hřišti v Luční ulici celek Hradce Králové.

Ve dvanáctém kole I.ligy dorostenek přivítala plzeňská děvčata v sobotu na hřišti v Luční ulici celek Hradce Králové.

„S Hradcem Králové to byl po dlouhých letech nejsnazší zápas. V minulosti to byl pro nás vždy soupeř, se kterým jsme sehrávali vyrovnaná utkání,“ komentoval sobotní duel trenér Karel Fajfrlík. Viktoriánkám se vydařil úvod a v 5. minutě  se po rohovém kopu ujaly vedení hlavičkou Votíkové.  O 6. minut později opět po standardní situaci si Votíková na balón naskočila podruhé a patičkou ho usměrnila do šibenice. „Nádherná branka!“ Ve 14. minutě s dostal ke slovu soupeř, který sice snížil na 2:1, ale do konce poločasu střílely branky už jen domácí hráčky. V 21. minutě, Votíková završila čistý hattrick, když přelobovala brankářku hostí. V 35.´ Hessová krásnou střelou z trestného kopu zvýšila na 4:1 a skóre poločasu uzavřela Čechurová střelou z 25 metrů.

Druhý poločas byl již brankově chudší. V 56. minutě soupeř snížil na 5:2, ale poslední slovo měly plzeňské fotbalistky.  12 minut před koncem utkání se po několika zápasovém střeleckém trápení strefila Rosprimová. „Z naší strany jsme opět hráli pohlednou hru s pěknými fotbalovými momenty. Po několika odehraných utkáních má naše hra řád, který děvčata dodržují. Když k tomu přidávají správnou míru bojovnosti a chuti,  podávají velmi pohledný výkon který se musí divákům líbit a nelze jinak, než všechny hráčky pochválit,“ dodává spokojený trenér.

FC Viktoria Plzeň - Hradec Králové  6:2