Osm branek a řadu pohledných fotbalových akcí nabídlo závěrečné kolo 1. dorostenecké ligy, v němž přivítali domácí viktoriáni U19 na umělé trávě v Luční ulici tým z Olomouce.

Osm branek a řadu pohledných fotbalových akcí nabídlo závěrečné kolo 1. dorostenecké ligy, v němž přivítali domácí viktoriáni U19 na umělé trávě v Luční ulici tým z Olomouce.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a již v 10. minutě se ujali vedení po kombinační akci, přihrávce Kůžela na Hrubého, který prudkou střelou k tyči otevřel skóre. Hned v 11. minutě byl sám před brankařem Reichlem Kocour, ale ve vyložené šanci neproměnil. Ve 23. minutě zahrávali standardní situaci hosté a na tečovaný míč nejvýše vyskočil Plšek a srovnal na 1:1. Ve 25. minutě přihrál míč Kocour, Krmenčíkovi, který střelou pod břevno strhnul vedení na stranu domácích 2:1. Ve zbytku poločasu domácí soupeře přitlačili, ale další branku již nevstřelili.

Ve druhém poločasu vstřelil na branku na 3:1 Kocour, když se velmi dobře uvolnil Hoffmann a naservíroval míč před odkrytou branku Kocourovi. V 62. minutě přihrál Hoffmann Krmenčíkovi, který trefil pouze tyč Reichlovy branky. V 65. minutě zahrávali hosté pokutový kop po ruce Hrošovského a Plšek upravil na 3:2. V 67. minutě hosté vyrovnali, když na dvakrát dorazil míč do branky domácích Habusta. Dokonalý obrat přinesla 78. minuta po chybě stopera domácích, běžel sám na Mandouse Rolnic a střelou mezi nohy upravil na 3:4. Závěrečný nápor domácích přinesl vyrovnání, když se ve skrumáži před brankou Olomouce prosadil podruhé Hrubý a upravil na konečných 4:4.

"V prvním poločasu se nám dařilo soupeře napadat a vytvářet si brankové příležitosti. Ve druhé půli jsme přidali branku a trefili tyč, ale vytvořili jsme několik hrubých chyb, které Olomouc potrestala. Hosty nastartoval pokutový kop a hlavně zvýšená aktivita, když dokázali skóre otočit. Nám se v závěru podařilo alespoň zápas zaslouženě zremizovat," okomentoval zápas trenér Jiří Kohout

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 4:4
Poločas: 2:1
Sestava:  Mandous – Vachovec, Kováč, Mančál, Hrubý – Kůžel (80. Chmiel), Filinger, Hrošovský – Krmenčík (75.Vrhel), Kocour, Hoffmann