Celkem pohodové utkání odehrály juniorky Viktorie Plzeň na domácí půdě  s družstvem 1.DFC Hlučín. Za první dvě minuty ohrozily Viktoriánky branku soupeře hned třikrát, ale bez...

Celkem pohodové utkání odehrály juniorky Viktorie Plzeň na domácí půdě  s družstvem 1.DFC Hlučín. Za první dvě minuty ohrozily Viktoriánky branku soupeře hned třikrát, ale bez gólového vyjádření. V následující minutě se ale už skóre měnilo, když skorovala Hanzíková po ideální přihrávce od Beštové - 1:0. "To děvčata nakoplo a produkovaly dobrý kombinační fotbal, odměna přišla hned v 5.min., kdy se do černého trefila M.Březinová 2:0. Měl jsem před utkáním trošku obavy jelikož soupeř nastřílel silným Teplicím 4 branky a nám se podařilo stejnému soupeři dát jen dvě, a to až po velkém boji. Děvčata jsem na to před zápasem upozornil a nabádal je k aktivní hře hned od začátku utkání. To se povedlo dokonale jelikož nástup děvčat by se dal definovat slovem raketový," říká trenér František Hanžl.

hanzl_frantisek_small.jpgPo dvou vstřelených brankách přišla pasáž, kdy měly domácí hráčky místy i drtivý tlak a vytvořily si spoustu šancí, ale bez gólového efektu. "Děvčata hrála opravdu dobře. Výborně kombinovala po zemi, ale nechyběly ani dlouhé křižné pasy za obranu. Jeden takový se podařilo, po samostatném úniku, proměnit v 10 min. B.Beštové na 3:0." Ve 12. minutě se Hlučín dostal nejblíže k ohrožení domácí branky kdy střela z přímého kopu z cca 24 metrů olízla břevno brankářka V.Ranglová však střelu kontrolovala. "Ve 31. minutě ještě ideálně prošla středem obrany L.Ranglová a svůj slalom zakončila krásnou přihrávkou na zcela volnou Š.Novou která se bez problémů trefila po čtvrté do sítě soupeře 4:0."

Druhý poločas začal stejně jako první kdy hned v první minutě se trefila Hanzíková z levé strany velkého vápna křižně ke vzdálenější tyči branky Hlučína - 5:0. "V 47 min předvedla již své druhé sólo L.Ranglová a opět ideálně přihrála B.Beštové, která zakončila již na 6:0. Hra po této brance upadla již do průměru a i hosté se začali více tlačit na naši polovinu, ale k žádné vážné akci se nedostali. Viktoriánky s vědomím vysokého vedení také trochu polevily. V 55 min jsme ještě přidali sedmou branku, kdy po dalším křižném pasu J.Vaicové se nespletla M.Březinová 7:0. Děvčata musím pochválit za raketové vstupy do obou poločasů i předvedenou hru. Trošku mě mrzí ztráta motivace po šesté brance. Je třeba si uvědomit, že na konci sezony může rozhodovat o umístění i skóre. Ale to je jen malá výtka, nebudu přeci děvčatům nadávat když se vyhraje 7:0," okomentoval vítězný zápas trenér František Hanžl.

FC Viktoria Plzeň - 1.DFC Hlučín 7:0