V dorostenecké lize prohráli plzeňští mladíci se Zlínem, když ve žlutomodrém dresu se ve druhém poločasu dokázal třikrát prosadit Petr Kurtin a rozhodl tak o výhře...

V dorostenecké lize prohráli plzeňští mladíci se Zlínem, když ve žlutomodrém dresu se ve druhém poločasu dokázal třikrát prosadit Petr Kurtin a rozhodl tak o výhře Tescomy.

„Velice těžko se nám hodnotí utkání se Zlínem. Po oboustranně opatrném úvodu utkání jsme získali územní převahu,“ popisuje zápas trenér Jiří Žilák. V 9.min p přihrávce Kocoura střílel Hoffmann, ale jeho střelu z 18 metrů Zapletal zneškodnil. Ve 25.min se opakovala akce stejných hráčů a Zapletal byl opět úspěšný. Ve 27.min se míč dostal na levé straně k Folejtarovi, který odcentroval na Vrhela, po jehož přiklepnutí vystřelil Kocour tvrdou ránu, ale zlínský brankář Zapletal skvěle vyrazil na roh. Po rohovém kopu se ke střele dostal opět Kocour, jehož střelu zastavilo břevno zlínské branky. “Ve 40.min poprvé ohrozili naší branku hosté, ale po rohovém kopu mířil osamocený Kurtin nad

jiri_zilak_roz.jpgVe druhém poločase chtěli domácí navázat na slušný herní projev z dějství prvního a proměnit některou z vytvořených šancí. „To se nám však nepodařilo. V 50.min jsme ztratili míč ve středu hřiště a po rychlém protiútoku se zlínský Kurtin dostal do našeho pokutového území, kde jsme se nechali lehce obejít a krásnou střelou dostal Zlín do vedení (0:1). V 55.min jsme špatně zareagovali na soupeřův nákop a další chybu v naší obraně nekompromisní Kurtin potrestal (0:2).“ O chvíli později vysunul Štípek kolmicí Kůžela, ale hostující brankář včasným vyběhnutím zmařil plzeňskou šanci. Několik následných slibných akcí se Viktoriánům nepodařilo zakončit a tak úřadoval opět zlínský Kurtin. V 70.min propadl míč po autovém vhazování ve vápně a Kurtin v leže přes hlavu stanovil konečný výsledek utkání (0:3). V 74.min ještě hostující Kostka trefil z dálky tyč domácí branky. „Za zbytečné chyby ve druhém poločase jsme zaplatili krutou porážkou