Ve čtvrtém kole 1. ligy mladších dorostenců, přivítali Viktoriáni tým Pardubic, který si z předchozích tří utkání odnesl šest bodů za dvě výhry a jednu porážku. Úvod zápasu patřil domácím, ale vývoj hry se postupně obrátil a už v 11. minutě hosté vedli. Po obdržené brance se hra domácích ještě více propadala a těsně před odchodem do kabin vstřelili hráči Pardubic po chybě brankáře Balcara svou druhou branku.

Ve čtvrtém kole 1. ligy mladších dorostenců, přivítali Viktoriáni tým Pardubic, který si z předchozích tří utkání odnesl šest bodů za dvě výhry a jednu porážku.

Úvod zápasu patřil domácím, ale vývoj hry se postupně obrátil a už v 11. minutě hosté vedli. Po obdržené brance se hra domácích ještě více propadala a těsně před odchodem do kabin vstřelili hráči Pardubic po chybě brankáře Balcara svou druhou branku. „První poločas nám vůbec nevyšel. S každou minutou hráči více a více chybovali. Ztráceli jsme míče v jednoduchých situacích, nebyli jsme nebezpeční a nedokázali jsme ani obstojně bránit,“ hledá příčiny vlažného výkonu trenér Václav Mrázek.

Druhý poločas se karta obrátila a v 50. minutě po hezké akci přes celé hřiště snížil po přihrávce Zíky do pokutového území Dušan Pinc. Po dalších pěti minutách mohl vyrovnat Tomášek z dobře rozehrané standardní situace, ale křižná střela skončila těsně vedle. Vyrovnání se domácí dočkali 10 minut před koncem, kdy na roh Mudry nejvýše vyskočil Šifra a hlavou nekompromisně zakončil. V závěru se Viktoriáni snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale branku se jim už vstřelit nepodařilo. „V úvodu druhého poločasu nás při šanci hostů podržel brankář Šampalík a pomohl tak otočit vývoj zápasu. Naši hráči zrychlili pohyb a hlavně se více doplňovali v útočení i defenzívě. Výsledkem bylo zasloužené vyrovnání a celá řada kvalitních herních situací. I druhý poločas se neobešel bez chyb, ale oproti poločasu prvnímu jich bylo výrazně méně a herní projev už odpovídal úrovni soutěže,“ rekapituluje Mrázek.

FC Viktoria Plzeň U16 – FK Pardubice U16 2:2 (0:2)

Branky Viktorie: 50. Pinc, 70. Šifra

Sestava Viktorie: Balcar (41´Šampalík), Zíka, Duchoslav, Vacovský, Pfejfer (50´Rychnovský), Kulhánek (19´Tomášek), Mudra, Šifra, Vlnař (72´Bláha), Soušek (50´Künstner), Pinc

Stejně jako jejich mladší kolegové, i celek U17 se na domácím hřišti utkal s týmem z východu Čech. Slibně rozehrané utkání se však plzeňským dorostencům nepodařilo dotáhnout do vítězného konce.

Ačkoliv si domácí celek v prvním poločase vytvořil herní převahu, ze které rezultovaly dvě povedené brankové situace, k úspěšnému zvládnutí utkání to nepomohlo. Parádní střela Kopřivy, která si z pětadvaceti metrů našla cestu do hostující branky, měla pokračování v razantním zakončení Debellise po podařené kombinační akci. „Hosté se dostali jen ke dvěma vážnějším příležitostem, z čehož ale dokázali vstřelit jednu branku. My jsme ještě několik příležitostí nevyužili i díky naší pomalé rozehrávce, což dávalo soupeři čas na zformování jeho defenzivní činnosti,“ říká trenér „sedmnáctky“ Martin Kastner. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro plzeňské.

Ve druhém poločase však již od úvodních vteřin Západočeši nenavázali na výkon z první půle a nechali se soupeřem zatlačit. Zhruba 25 minut Pardubicím stačilo na otočení výsledku. „Největší problém nám dělal důraz soupeře a jeho jednoduchý přechod do ofenzivní fáze. Nám přestala fungovat spolupráce středních hráčů, což znamenalo příliš mnoho ztrát. V závěru utkání jsme se ale opět dostali do několika šancí, především díky aktivitě křídelních hráčů a dobrého doplnění v pokutovém území,“ rekapituluje trenér dorostu. Z tohoto tlaku se Viktorii podařilo vyrovnat a dokonce měli mladí viktoriáni několik příležitostí ke vstřelení vítězné branky. Místo vytouženého gólu však přišel trest za nezodpovědnost před vlastním pokutovým územím, z čehož soupeř dokázal v posledních vteřinách utkání vstřelit vítěznou branku.

„Zápas dvou odlišných poločasů rozhodla velká chyba v závěru utkání,“ shrnuje do jedné věty průběh zápasu Kastner.

FC Viktoria Plzeň – FK  Pardubice 3:4 (2:1)

Branky Viktorie: 16´ Kopřiva, 29´ Debellis, 76´ Debellis.

Sestava Viktorie: Sváček – Krušina, Teršl, Denk (51´ Novák), Skála – Svoboda, Kopřiva, Matějka (51´ Ritschel) – Hašek (51´ Havel), Debellis, Sedláček (66´ Šilhán)