V prvním přípravném utkání v rámci herního kempu v Rakousku se Viktoria Plzeň ve středu podvečer utkala s rumunským týmem FC Universitatea Cluj. Osmý tým skončeného ročníku nejvyšší rumunské soutěže se díky dvěma vstřeleným brankám v závěru poločasů mohl radovat z vítězství.

V prvním přípravném utkání v rámci herního kempu v Rakousku se Viktoria Plzeň ve středu podvečer utkala s rumunským týmem FC Universitatea Cluj. Osmý tým skončeného ročníku nejvyšší rumunské soutěže se díky dvěma vstřeleným brankám v závěru poločasů mohl radovat z vítězství.

První poločas přinesl hru především ve středu pole, kdy plzeňští fotbalisté měli více míč na svých kopačkách, ale bez vážnějších příležitostí. Tou největší, byla ve 20. minutě, šance Bakoše, který zakončoval kombinační akci, jeho střela však skončila v náručí gólmana Kluže. Ve 42. minutě přišla ztráta míče ve středu hřiště a soupeř se po rychlém brejku z levé strany ujal vedení – 1:0. „V prvním poločasu se na naší hře patrně projevilo cestování a také dva včerejší tréninky. Soupeř byl pohyblivější, nᚠpresink nebyl důrazný, chyběla lehkost,“ komentoval první poločas trenér Pavel Vrba.

Do druhé části plzeňský kouč prostřídal a na hřiště poslal hned pětici nových hráčů. I druhý poločas přinášel podobný obraz hry. V 78. minutě bravurně zlikvidoval Ticháček rychlý průnik Kluže a rychlou rozehrávkou vybídl spoluhráče k protiútoku. V pokutovém území pak jeden z hráčů Kluže zahrál rukou a nařízený pokutový kop proměnil ve vyrovnávací branku David Limberský. Pět minut před koncem se opět prosadil soupeř, kdy zakončoval se štěstím a s pomocí tyče – 2:1. „Ve druhé části jsme zpřesnili hru a výsledkem bylo spravedlivé vyrovnání. Bohužel v závěru přišla chyba a druhý gól soupeře

FC Universitatea Cluj - FC Viktoria Plzeň 2:1