Utkání dvou rozdílných poločasů nabídl první jarní duel st.žáků U14 s týmem Slovanu Jindřichův Hradec. Nabuzení domácí hráči sice hned v 1.minutě měli gólovou...

Utkání dvou rozdílných poločasů nabídl první jarní duel st.žáků U14 s týmem Slovanu Jindřichův Hradec. Nabuzení domácí hráči sice hned v 1.minutě měli gólovou šanci, kdy po přímém kopu Doležala Piroch v jasné gólovce neprostřelil brankáře hostí, pak však nadlouho hra postrádala přesnost, hráči měli problémy s důraznou hrou soupeře, který je prakticky celou první čtvrthodinu nepustil do dalších šancí. „Naopak sám hrozil z brejků, několikrát nás podržel pozorný brankář Šiman. Až v 19´bek soupeře fauloval Soroku ve vápně, nařízenou penaltu ale Filipcovi nejlepší hráč soupeře brankář Hrazdil zlikvidoval,“ popisuje průběh zápasu trenér Milan Tůma. Ve 28´Spěváček našel centrem hlavu aktivního Filipce, ten však znovu těsně minul. A když soupeř neuspěl znovu po rychlých kontrech, ujala se až ve 34´přihrávka Pirocha na rozběhnutého Filipce, který využil nedorozumění stopera a gólmana a do odkryté branky skóroval.

„Do druhé půle jsme střídáním a přeskupením formací oživili hru, najednou nám vycházely kombinace často na jeden dotek, hráči zpřesnili pasy za obranu na rozběhnuté útočníky.“ Hned ve 36´Tůma zatáhl míč po lajně, pronikl až do vápna, Filipec jeho pas zakončil těsně vedle. Druhou svoji gólovku v zápase nevyužil ve 45´po rohu Spěváčka Piroch, když z malého vápna netrefil bránu. Až v 50´zahrozil i soupeř, Schramhauser přešel přes tři hráče v obraně, naštěstí střílel z hranice vápna těsně vedle. „Naši malou aktivitu ve střelbě ze střední vzdálenosti trochu napravil v 55´ pěknou střelou z dobrých 22 metrů Macháček.“ Zlepšenou hru stvrdil druhou brankou v 62´střídající Like, když po přesném pasu Soroky za obranu přehodil vyběhnutého brankáře Hradce (2:0).Oba hráči si o minutu později vše zopakovali, Adam ale střílel tentokrát těsně vedle. Do poslední velké šance se aktivní Like dostal po přesné kombinaci Doležala a Tůmy ještě v 75´,na gólové zakončení mu chybělo více klidu v koncovce. „Konec zápasu se odvíjel v naší režii, k ničemu vážnějšímu jsme soupeře již nepustili.Za 2.půli bych chtěl kluky pochválit, herní výpadek z úvodu zápasu přičítám nervozitě kluků a nesoustředěnosti tak typické pro úvodní zápasy sezóny, dodal trenér.