V utkání vloženého 33. kola České fotbalové ligy přivítala ve středu podvečer juniorka Viktorie Plzeň ve sportovním areálu v Luční ulici českolipský Arsenál. Viktoriáni měli soupeři co oplácet, nebo na podzim v České Lípě prohráli 2:4.

V utkání vloženého 33. kola České fotbalové ligy přivítala ve středu podvečer juniorka Viktorie Plzeň ve sportovním areálu v Luční ulici českolipský Arsenál. Viktoriáni měli soupeři co oplácet, nebo na podzim v České Lípě prohráli 2:4.

Od samého úvodu byli domácí, kteří nastoupili doplněni o Řezníka, Hájovského, Horu a Wágnera, lepším týmem. Lépe kombinovali a dostávali se blízkosti brankáře Bojčuka. Již v šesté minutě zahrozil hlavou Wágner po centru Hoffmanna, ale gólman Arsenalu byl na svém místě. Na druhé straně pálil z dálky Šmidrkal, jeho pokusu ale chyběla přesnost. Nad branku zamířila i střela plzeňského Hory ve 22. minutě. Stejně tak vyzněl i o dvě minuty později pokus Hoffmanna. „Myslím si, že to bylo nadstandardní utkání v ČFL. Soupeř hrál velice disciplinovaně a organizovaně,“ popisoval dění na hřišti asistent trenéra Martin Lepeška.

I druhý poločas nabídl podobný obraz hry, kdy domácí byli aktivnější. V 65. minutě mohl otevřít skore zápasu střelou z deseti metrů střídající Petráček, ale mířil do gólmana. Na prázdno vyšla dělovka Jakuba Hory v 79. minutě. Nejblíže byl vedoucí brance domácí Hrubý v 86. minutě, kdy jeho jedovatou střelu gólman Bojčuk konečky prstů stačil pouze vytěsnit na tyč. Rozhodující moment tak přišel až v samém závěru. Po centru Hrubého šli společně do hlavičkového souboje plzeňský Štípek s Kmoníčkem, který nešastně poslal míč za záda vlastního brankáře – 1:0. Po třech porážkách si tak Viktoria připsala výhru a tři důležité body.

„Dnes jsme spokojeni se třemi body. Je důležité, že se nám podařilo přerušit sérii tří zápasů bez výhry. Ve druhé části jsme měli více ze hry, soupeř hrozil pouze z náhodných brejků,“ dodal Lepeška. Další utkání čeká na mladé viktoriány již tuto neděli, kdy se znovu představí v domácím prostředí. Tentokrát přivítají od 10:15 hodin juniorku Mladé Boleslavi.

FC Viktoria Plzeň B - Arsenal Česká Lípa 1:0