V dalším domácím utkání jarní části přivítali dorostenci Viktorie U18 šestý tým tabulky - Pardubice. Ty nakonec svoji roli favorita potvrdily a díky třem brankám v první části...

V dalším domácím utkání jarní části přivítali dorostenci Viktorie U18 šestý tým tabulky - Pardubice. Ty nakonec svoji roli favorita potvrdily a díky třem brankám v první části zvítězily.

mrazek_vaclav_small.jpgStarší a zkušenější tým Pardubic působil vyspělejším dojmem a hned v úvodu potrestal prvním gólem váhavost a nepřesnost domácích hráčů v rozehrávce. O deset minut později, ve 13. minutě, se podařilo Viktoriánům vyrovnat. Hlavičkou se ve vápně prosadil Kubek, po rozehraném trestném kopu Štrajtem. "V této fázi byla hra vyrovnaná, ovšem hosté postupně převzali taktovku a mi jsme se jen stěží dostávali ke kvalitnímu fotbalu," říká trenér Václav Mrázek a pokračuje. "Naší hře chyběla odvaha, rychlost, přesnost, čehož Pardubice dokonale využívaly k nebezpečným výpadům. Ve 33´jsme prohrávali 1:2, znovu po standardní situaci, centru do vápna a špatném obsazení soupeře. Bohužel ve 45´jsme nᚠtragický poločasový výkon dokonali obdrženým třetím gólem. Znovu po faulu, tentokrát těsně před vápnem, se hostující Kakrda trefil přesně na zadní tyč."

Do druhého poločasu Viktoria dvakrát vystřídala a změnila rozestavení. Cílem mělo být zjednodušení hry a být více aktivní dopředu. "To se podařilo, kluci si vypracovali herní převahu a postupně i šance." Největší neproměnil Mičkal, když se po centru Štrajta ocitl sám před hostujícím brankářem, kterého hlavou nastřelil. Další velkou příležitost neproměnili společně Mičkal s Šíšou. "Nᚠtlak postupně zeslábl a Pardubice si v pohodě pohlídali vítězství až do konce utkání. Fotbalově se nám stále nedaří předvést to, na co hráči mají. Naší hře také stále chybí větší důraz v osobních soubojích, přesnost a odvaha v ofenzívě. V takových utkáních proti starším hráčům navíc nelze uspět bez větší objetavosti a optimismu. Stejně jako v posledních dvou utkáních jsme zápas