V závěrečném kole podzimní části 1. ligy staršího dorostu přivítali domácí hráči FC Viktoria Plzeň atraktivního soupeře z Ostravy. Domácí hráči měli před utkáním...

V závěrečném kole podzimní části 1. ligy staršího dorostu přivítali domácí hráči FC Viktoria Plzeň atraktivního soupeře z Ostravy. Domácí hráči měli před utkáním v tabulce o jeden bod více a patřilo jim v průběžném pořadí šesté místo.

Domácí od začátku přitlačili soupeře na jeho polovině a v první dobré příležitosti se objevil v 10. minutě Vitouš po vysunutí Daridou, obešel brankaře Andrejka, ale z úhlu branku netrefil. Ve 12. minutě domácí předvedli nejpovedenější akci prvního poločasu. Míč šel po ose Mičkal, Mudra, Šlajs až k Vitoušovi, který obloučkem našel nabíhajícího Daridu, ten postupoval sám na Andrejka, ale ve vyložené šanci branku netrefil. Ve 42. minutě si narazil Mudra se Šlajsem a kolmým míčem ideálně vysunul Vitouše, který si míč posunul vedle vybíhajícího Andrejka, ale z úhlu trefil pouze boční sí. Ve 44. minutě zahrával Vitouš volný přímý kop, hosté odvrátil míč až k Novému, který našel Daridu na jeho centr z pravé strany vyskočil nejvýše Matas, ale branku ve vyložené příležitosti přestřelil.

V 59. minutě vysunul kolmým míčem Darida, Vitouše ten ve skluzu vrátil míč před branku Mičkalovi, ale obránci Ostravy byli důraznější a míč odkopli do bezpečí. V 63. minutě zahrával volný přímý kop Štrajt, jeho dobrý pokus Andrejko vyrazil. V 71. minutě zahrával Vitouš rohový kop, Andrejko míč nešastně vyrazil pouze nad sebe, Matasovi ale chybělo trochu štěstí aby jiri_kohout_roz.jpgmíč dorazil do odkryté branky. V 84. minutě Seidler nakopl míč z vlastní poloviny až na nabíhajícího Desslera, domácí obrana včetně brankaře Hroníka zaspala, Dressler postupoval sám a brankaře domácích prostřelil. V 86. minutě hosté zakombinovali před pokutovým územím Plzně, Hereit nedokázal míč odkopnout a ten se dostal k volnému Krautovi, který trefil přesně k tyči 0:2. V 87. minutě vybojoval Sladký míč pro Vitouše, ale s jeho technickou střelou si Andrejko poradil. „V zápase jsme dominovali, kombinovali jsme a vytvořili si i šance. Ostrava se spoléhala na pozorné bránění. My jsme nezvládli závěr zápasu, z ojedinělé akce se podařilo Baníku vstřelit branku, která rozhodla,“ okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.