O uplynulém víkendu odehrály své zápasy také ženy a juniorky Viktorie Plzeň. Společným jmenovatelem jim byl soupeř z jihu Moravy. V Luční ulici se představilo Slovácko, které díky kvalitním výkonům doslova vyloupilo domácí hřiště viktoriánek.

Ženy nestačily na Slovácko

Do úvodního zápasu nastoupil první tým Viktorie. Soupeři se ale v průběhu celého utkání dařilo Plzeň přehrávat i střílet branky. Ukazatel skóre se zastavil na 1:7 v neprospěch domácího celku.

V začátku utkání dokázaly Plzeňanky se soupeřem držet krok a vypracovaly si jednu stoprocentní brankovou příležitost, kterou Ivaničová nedokázala proměnit i díky dobře chytající Bednaříkové. Zato soupeř byl efektivní a potrestal domácí celek při jeho druhé šanci, kdy nakopnutý dlouhý míč z hloubi pole skončil v brance Krýslové. V závěru poločasu Slovácko vstřelilo ještě jednu branku po několika navazujících chybách Viktorie.

Do druhého poločasu chtěl tým pod vedením Karla Rady vstoupit aktivně, ale přišla studená sprcha v podobě branky ze 48. minuty. Poté soupeř začal ovládat hru a Viktorii zbytečně brzdilo množství nepřesností. Pouze čestnou branku vstřelily domácí hráčky po brejku Ivaničové a zakončení Markelové za stavu 0-4. Závěr utkání viktoriánky bohužel nezvládly a povolily Slovácku vstřelit další góly.

„Doplatili jsme na naši nesoustředěnost, něco podobného by se nám nemělo stávat a naše koncentrace a nasazení by měly vydržet až do konce zápasu,“ říká trenér Karel Rada.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:7 (0:2)

Branky: 32. a 85. Chlumová, 40. a 83. Janků, 78. a 87. Massey, 48. Skupinová - 80. Markelová
ŽK: 75. Králová (Plzeň)
FC Viktoria Plzeň: Krýslová – Ondrášková, Králová, Nesvedová, Pacandová – Myslíková (68. Chocholoušková), Nehodová, Beštová (46. Prokopová), Ranglová (79. Knodlová) – Hanžlová (59. Markelová), Ivaničová
Slovácko: Bednaříková – Lysáková, Gudgeon, Polášková, Chlumová – Strnadová, Massey, Janků – Horáčková (53. Březinová), Skupinová (70. Barnetová), Sedlačíková (76. Janíková)

Slovácko zvítězilo i v zápase dorostenek

Nedlouho po ženách změřily své síly se soupeřem z Uherského Hradiště také dorostenky plzeňského klubu.

Do zápasu vstoupily Západočešky aktivně, ale ze dvou velkých brankových příležitostí se jim bohužel nepodařilo vstřelit branku. Poté se hra otočila ve prospěch soupeře, který Viktorii poprvé potrestal v patnácté minutě. Nadále byl soupeř herně úspěšnější hlavně ve středu pole a přidal další branky v rychlém sledu v 18. 22. a 24. minutě utkání. Mladým Viktoriánkám se podařilo po ojedinělém protiútoku snížit na 1:4 ve 37. minutě, ale hned po této brance opět inkasovaly. První poločas skončil divokým výsledkem 1:5.

Do druhého poločasu změnil trenér Milan Lukeš taktiku s jasně patrnou snahou zahustit střed pole, ale v padesáté minutě dobře hrající Moravanky opět vstřelily branku. V 60. minutě přidala Jiskrová na důrazu a vstřelila branku, která domácí povzbudila. Hra se opticky vyrovnala a Plzni se podařilo přidat ještě jeden gól. Bohužel soupeř ještě jednou pronikl středem hřiště a vstřelil poslední branku divokého utkání.

„Musím se ponaučit z velkých chyb v tomto utkání a pokusit se je napravit. Zároveň musím také pochválit hru našich soupeřek z Moravy,“ říká Milan Lukeš.

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 3:7 (1:5)

Branky Viktorie: 37. Karasová, 61. Jiskrová, 65. Mrázová
FC Viktoria Plzeň: Radová M. – Šašková, Heřmanová, Krejčová (Roztočilová), Žďárská (Rovňanová) – Radová A. (Troupová), Mrázová, Kabourková (Jiskrová), Karasová, Knodlová, (Hyhová), Vargová