Očekávání velmi těžkého utkání proti Motorletu se potvrdilo. Ročníkově starší soupeř byl velice fyzicky i fotbalově vyspělý. ”Na takový zápas jsme se připravovali. Chtěli jsme...

Očekávání velmi těžkého utkání proti Motorletu se potvrdilo. Ročníkově starší soupeř byl velice fyzicky i fotbalově vyspělý. "Na takový zápas jsme se připravovali. Chtěli jsme být hlavně kombinačně aktivní  hrou po zemi a patřičně rychlí a důrazní v osobních soubojích. To se nám částečně od začátku dařilo, ale bohužel jsme lacině inkasovali už v 8.minutě.Motorlet se tak zklidnil, a bylo velmi těžké dostat se do ohrožení jejich branky. Kluci nepolevili v úsilí a stále se snažili hlavně po zemi držet míč a kombinovat. Několikrát jsme se dostali do soupeřovi šestnáctky, ale kromě střely Daridy jsme se k větším šancím v prvním poločase nedostali. Naopak ve 42.minutě se odrazil nakopnutý míč před naše pokutové území, kde jsme v ten moment chybně nepokryli prostor, a soupeř střelou zvýšil svoje vedení na 2:0. Těsně před odchodem do kabin si ještě poranil Ptáček kolení vazy a musel být střídán.
Přesto, že vývoj utkání v prvním poločase nebyl příznivý, naši hráči nehráli špatně. Chyběl jen větší důraz a aktivita před soupeřovo brankou. Věřili jsme, že když budeme pokračovat v naší hře a vyvarujeme se individuálních chyb v defenzívě, podaří se vývoj zvrátit.

mrazek_vaclav_small.jpgTo se nám nakonec podařilo před závěrem utkání. Už v průběhu druhého poločasu jsme si postupně vypracovali několik šancí a dostatek standardních situací, ale gól jsme dali až v 80.minutě. Po kombinační akci a střele Bezděka, hostující brankář jen vyrazil a Štrajt dobrým důrazem snížil na 1:2. Kluky vstřelený gól ještě více povzbudil a dostávali se do jedné nebezpečné situace za druhou. V 84.minutě výborně odcentroval Bezděk z pravé strany na zadní tyč, Štrajt se dobře dostal k hlavičce, vrátil míč před branku a naběhnutý Koc vyrovnal na 2:2. Hostující mužstvo druhý poločas naši branku výrazněji neohrozilo, naopak naši hráči mohli v závěru dalšími šancemi strhnout vedení na naši stranu. Do velké šance se ještě v úplném závěru dostal Matas po přímém kopu, ale z úhlu se mu nepodařilo protlačit míč do branky. Proti velice kvalitnímu a vyspělému Motorletu je remíza velkým úspěchem. Ještě více si cením předvedené morálky a herní disciplíny našich hráčů, kteří i po tak nepříznivém vývoji dokázali silného týmového ducha