AKTUALIZOVÁNO - Atraktivní podívanou, bohatou na pohledné fotbalové momenty, nabídlo utkání mezi plzeňskou Viktorií a Baníkem Sokolov. Zápas, který rozhodně přítomné diváky nenudil, nakonec skončil remízou 2:2.

Atraktivní podívanou, bohatou na pohledné fotbalové momenty, nabídlo utkání mezi plzeňskou Viktorií a Baníkem Sokolov. Zápas, který rozhodně přítomné diváky nenudil, nakonec skončil remízou 2:2.

První vážnější příležitost měli na kopačkách sokolovští fotbalisté, kteří svojí aktivní hrou od samého počátku potvrzovali slova trenéra Vrba o jejich kvalitě. V 10. minutě zahrávali standardní situaci a střelecký pokus musel brankář Daněk vytěsnit na roh. O pět minut později mohl otevřít skore utkání TomᚠBerger, který se dostal do výhodné pozice po ideálním pasu Pavla Horvátha, jenže jeho střela mezi tyče nezamířila. Stejně tak vyzněl v 17. minutě střelecký pokus Tomáše Wágnera, který rozvlnil pouze boční sí sokolovské svatyně. Ve 23. minutě zatáhl míč po levé straně sokolovský Vaněček, jeho úmysl o zakončení ale plzeňský Michal Daněk vystihl. Plné ruce práce měl ve 26. minutě brankář Buček s hlavičkou Michala Ďuriše. Sokolovský gólman se blýskl i při hlavičkovém pokusu Bergera. Ve 33. minutě přišla zbytečná ztráta míče ve středu hřiště a z rychlého brejku Vaněček umístěnou střelou otevřel skore zápasu – 0:1. Na 2:0 pro Sokolov zvyšoval o pět minut později po trestném kopu Vrtělka. V samém závěru první části mohl snížit Petr Trapp, míč ale skončil na tyči.

Stejně jako v prvním poločasu, i v tom druhém, se do první příležitosti dostali sokolovští fotbalisté. V 56. minutě, po dlouhém nákopu, orazítkovali břevno Pavlíkovy branky. Po dalších devíti minutách hry nebezpečně střílel plzeňský Berger, brankář Buček míč vyrazil opět k Bergerovi, ten jej postrčil na Petrželu a ten se nemýlil – 1:2. V 72. minutě přinesl dalekonosný střelecký pokus Michala Ďuriše roh. V 75. minutě se Viktoria dočkala vyrovnání. Václav Procházka vyvezl míč, poslal jej na Ďuriše, který zacílil rovnou z otočky – 2:2. Strhnout vedení na stranu Plzně mohl po centru Martina Sladkého TomᚠBerger, gólman Sokolova byl však na místě. A když se neujal ani technický pokus Františka Ševinského v poslední minutě, zápas skončil dělbou bodů.

„Vzhledem ke zdravotním problémům u čtyř hráčů jsme museli zápas odehrát jinak, než jsme si původně představovali. První poločas byl z naší strany sice fotbalový, ale pasivní. Udělali jsme dvě chyby, které soupeř dokázal využít ke vstřelení dvou gólů,“ popisoval dění v prvním poločasu, který vyšel lépe soupeři, plzeňský trenér Pavel Vrba. „Ve druhé části jsme zlepšili pohyb a zaslouženě vyrovnali. S předvedeným výkonem ve druhém poločasu tak můžeme být spokojenější,“ dodal kouč.

V druhém dnešním utkání skupiny B, které se hrálo od 13 hodin, zvítězila Dukla Praha nad Sezimovo Ústím 3:0. A právě Dukla bude posledním soupeřem Viktorie Plzeň ve skupině. Zápas se hraje v sobotu 21. ledna od 10.30 hodin. Zápasy play-off jsou pak naplánovány na 28. ledna, kdy se hraje semifinále. Finálový duel je na pořadu 29. ledna.

FC Viktoria Plzeň – FK Baník Sokolov 2:2
Poločas: 0:2
Branky: 65. Petržela, 75. Ďuriš - 33. Vaněček, 38. Vrtělka
Viktoria  I. poločas: Daněk - Ševinský, Čišovský, Procházka, Limberský - Trapp, Horváth - Berger, Kolář, Ďuriš - Wágner.
Viktoria II. poločas: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Sladký - Ďuriš, Berger - Petržela, Kolář, Hora - Bakoš.