Ve 23. kole 1.ligy MD nastoupili mladší dorostenci U17 proti svým vrstevníkům z Brna. Podzimní utkání obou soupeřů skončilo vítězstvím Plzeňanů 2:1 po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. Sobotní zápas se hrál pro silný d隝 na umělé trávě.

Ve 23. kole 1.ligy MD nastoupili mladší dorostenci U17 proti svým vrstevníkům z Brna. Podzimní utkání obou soupeřů skončilo vítězstvím Plzeňanů 2:1 po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. Sobotní zápas se hrál pro silný d隝 na umělé trávě.

Od úvodních minut se hrálo s velkým nasazením. Oba týmy aktivně napadaly už na polovině soupeře, a obě obrany musely být velmi pozorné. První branku vstřelili domácí z trestného kopu v 11. minutě po faulu na Filipce. Domabylův dobře kopnutý centr si hosté sami srazili do vlastní branky. V 17. minutě hosté lacino vyrovnali, rovněž z trestného kopu. Po vyrovnávací brance hra ztratila na kvalitě, když se oba týmy nedokázaly příliš prosazovat před soupeřovu branku.

Druhý poločas postupně přinesl otevřenější fotbal a na obou stranách se objevovaly slibné šance. Viktorku podržel skvělým zákrokem brankář Turek při nájezdu soupeře ze strany, na druhé straně byli viktoriáni nepřesní v zakončení, nebo si v dobře připravených situacích neohlídali ofsajd. „Až v samém závěru se nám podařilo dotáhnout dvě totožné akce,“ vysvětluje průběh zápasu trenér Václav Mrázek.  Nejprve vyslal v 70 minutě kolmou přihrávkou Chasin Doležala, který bezpečně proměnil svůj nájezd na brankáře Dvořáka v gól. Stejným způsobem zakončil Chasin po přihrávce Vojtka o dvě minuty později.

„Výsledek je pro nás velmi cenný, protože Brno se oproti podzimu posunulo ve výkonnosti dopředu a bylo velmi silné i fyzicky. My jsme poprvé v jarní části měli k dispozici všechny hráče kádru a především v obraně to bylo znát. Směrem dopředu nám chyběla ještě větší agresivita a trpělivost do mezihry. Vítězství je však i přes tyto nedostatky pro naše hráče zasloužené,“ dodává trenér.