Utkání mladšího dorostu začalo oboustranně ve svižném tempu se snahou o kombinační fotbal. První šanci si vytvořili domácí v 10. min. kdy po kombinaci po levé straně hosté odvraceli s největším vypětím.

Utkání mladšího dorostu začalo oboustranně ve svižném tempu se snahou o kombinační fotbal. První šanci si vytvořili domácí v 10. min. kdy po kombinaci po levé straně hosté odvraceli s největším vypětím.

Hostující tým si vytvořil první větší šanci v 25. minutě prudkou střelou pod břevno, kterou zlikvidoval výborným zákrokem Šiman. Další příležitosti vznikly až v závěru poločasu. Ve 32. min. po sérii chyb v domácí rozehrávce se dostal v pokutovém území k míči hostující útočník a prudkou střelou k tyči otevřel skóre utkání 0-1. Domácí vyrovnali ve 38. min. hlavičkou ŠTĚPÁNA po kombinační akci na pravé straně a opakovaném centru Vylety. „Po vyrovnání jsme se snažili přidat další branku, ale přišla poslední minuta prvního poločasu – po rohovém kopu domácích přešli hosté do rychlého protiútoku, který proměnili ve vedoucí branku 1 -2,“ komentoval průběh zápasu trenér Jan Staněk.

Do druhého poločasu šli hráči Viktorie Plzeň se snahou zlepšeným výkonem vývoj utkání otočit na svoji stranu, což se díky mnoha nepřesnostem v kombinaci, častým ztrátám míče a místy až zbrklé hře nepodařilo. 46. min. - trestný kop z poloviny hřiště skončil na břevně domácí branky a odražený míč hostující útočník vrátil do branky 1 – 3. 63. min. domácí kopou rohový kop, hostující hráč se zmocnil míče  a po samostatném nájezdu zvýšil na 1 – 4. Domácí zkorigovali až v závěru, TomᚠGLAZER proměnil centr Vylety.

„Především druhý poločas se nám nepovedl, hra postrádala pohyb, přesnost a větší kvalitu. Je pravda, že u některých hráčů v tomto věku by se mělo projevit větší zaujetí pro hru a snaha vypořádat se s nepříznivým vývojem utkání,“ dodal trenér.