Dorostenecký celek Viktorie Plzeň U19 jako čtvrtý tým ligové tabulky přivítal v rámci 9. kola 1. ligy staršího dorostu na domácím hřišti celek Hradce Králové. Tým vedený trenérem Jiřím Žilákem ztrácel na první místo pouhé tři body, které toužil vybojovat právě v utkání se soupeřem z východu Čech.

Dorostenecký celek Viktorie Plzeň U19 jako čtvrtý tým ligové tabulky přivítal v rámci 9. kola 1. ligy staršího dorostu na domácím hřišti celek Hradce Králové. Tým vedený trenérem Jiřím Žilákem ztrácel na první místo pouhé tři body, které toužil vybojovat právě v utkání se soupeřem z východu Čech.

První poločas nabídl velice vyrovnanou hru. Kombinační akce obou mužstev většinou ztroskotaly na nepřesnosti v předfinální fázi nebo obrany na obou stranách pracovaly spolehlivě. „Hradec si vytvořili jedinou vážnější příležitost po naší ztrátě ve středu hřiště a rychlém protiútoku. Střela hradeckého hráče však skončila mimo Jurašiho branku. Naší největší šanci na vstřelení vedoucího gólu měl Ungr, který se dostal do zakončení po přihrávce Medveděva, ale jeho střelu vykopl brankář na roh,“ vypichuje nejvýznamnější okamžiky první půle Žilák.

Ve druhém poločase přebral západočeský celek iniciativu. Opět zakončující Ungr ještě úspěšný nebyl, ale v 56. minutě se již střídající Kratochvíl prosadil po chytré přihrávce Bočka (1:0). Na 2:0 zvýšil o sedm minut později Sýs. „V této fázi utkání jsme již kontrolovali hru. Hradec jsme nepustili do žádné příležitosti. Jediné nebezpečí pro naši branku hrozilo po standardních situacích,“ pochvaluje si trenér nejstaršího plzeňského dorostu. V 78. minutě Kratochvíl svým druhým gólem zvýšil na 3:0 a hattrick tento střídající hráč zkompletoval o čtyři minuty později. Střelou z hranice pokutového území překonal brankáře Ordelta a uzavřel gólový účet.

„V utkání jsme splnili své cíle. Zvítězili jsme a především ve druhém poločase jsme výsledek podpořili kvalitní hrou,“ hodnotí Jiří Žilák.

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:0 (0:0)

Branky Viktorie: 3x Kratochvíl, Sýs

Sestava Viktorie: Juraši, Medveděv, Kule, Piroch, Jakirovič (53. Lešek), Král, Boček (70. Sýs), Doležal, Šíša (81. Provod), Ungr (53. Kratochvíl), Ruml (75. Polom).

Trenéři: J. Žilák, R. Růžička, M. Ticháček