Až poslední minuty rozhodly o tom, že body z úvodního duelu juniorky z Kladnem zůstanou v Plzni. Zápas, kterému nechyběla dramatičnost, tak přinesl plzeňským barvám výhru 2:1, když rozhodující gól padl zásluhou Davida Štípka v nastaveném čase.

Až poslední minuty rozhodly o tom, že body z úvodního duelu juniorky z Kladnem zůstanou v Plzni. Zápas, kterému nechyběla dramatičnost, tak přinesl plzeňským barvám výhru 2:1, když rozhodující gól padl zásluhou Davida Štípka v nastaveném čase.

Úvod utkání byl poznamenám částečnou nervozitou na kopačkách domácích hráčů, z nich někteří debutovali v seniorské soutěži.  První příležitost měli mladí viktoriáni již v sedmé minutě po hlavičce Libotovského, míč však nemířil mimo tyče. Další nebezpečnou situaci před brankou Víška přinesla 21. minuta. Hrubý zatáhl míč po lajně, následný centr do vápna skončil u Hrubého, ten pálil z malého vápna nad. „První poločas jsme nemohli být spokojeni s předváděnou hrou. Byla tam patrná nervozita, spousta nepřesností, chyběl rychlejší přechod do útoku,“ popisoval dění na hřišti asistent trenéra Martin Lepeška.

O poločasové přestávce bylo asi v plzeňské kabině živo, nebo do druhé části nastoupili viktoriáni jako vyměnění. V 62. minutě poslal Končal míč před kladenskou branku a Kůžel levačkou nekompromisní střelou k tyči otevřel skore zápasu - 1:0. Další změnu stavu přinesla 81. minuta. Hosté po rychlém přečíslení a následné dorážce vyrovnali Samkem – 1:1. V závěru, kdy už se zdálo, že se budou body dělit, prodloužil Končal míč na zadní tyč, kam si naběhl volný Štípek a přesnou střelou zajistil domácím tři body. „Ve druhé části se naše hra přeci jen zlepšila a po zásluze jsme šli do vedení. Hosté potom více otevřeli hru se snahou o vyrovnání. Pozornou hrou jsme dokázali čelit jejich ofenzivě a nepustili jsme je do vážnější příležitosti. Zápas nakonec rozhodl nastavený čas, kdy jsme dokázali rozhodnout,“ dodal Lepeška. Duel dvou sousedů v tabulce tak skončil výhrou Viktorie, která by si tak měla v tabulce polepšit. V příštím kole zavítají viktoriáni na hřiště  Chrudimi.

FC Viktoria Plzeň B – SK Kladno 2:1