Již první minuty utkání dorostenecké ligy mezi domácím Dynamem České Budějovice a Viktorií Plzeň napověděly, jakým stylem hry se budou mužstva snažit hrát. Domácí hráli od...

Již první minuty utkání dorostenecké ligy mezi domácím Dynamem České Budějovice a Viktorií Plzeň napověděly, jakým stylem hry se budou mužstva snažit hrát. Domácí hráli od úvodního hvizdu důrazně, týmově a snažili se vytěžit především z nakopávaných míčů.

radek_ruzicka_roz.jpg„Nám důraz domácích dělal v úvodu problémy a trvalo nám prakticky celý první poločas, než jsme se jim v této činnosti vyrovnali. Přesto jsme měli několik možností k ohrožení budějovické branky,“ popisuje děj na hřišti asistent trenéra Radek Růžička. Krmenčík, který se dostal do slibné pozice, byl faulován v pokutovém území, ale penalta se nekopala. Do veliké šance se ve 35.min po standardní situaci dostal Avdič, jehož střela byla zblokována domácím obráncem. Z následného protiútoku domácí nakopli dlouhý míč dopředu. „My jsme vzniklou situaci nedokázali zajistit, míč propadl za naší obranu a domácí útočník lehce přehodil vyběhnuvšího Jandu 1:0

Do druhého poločasu šli viktoriáni s cílem přidat na důrazu v osobních soubojích, zlepšit pohyb bez míče a zpřesnit kombinaci. To se podařilo splnit a výsledkem byl zlepšený herní projev. Ve 48.min se po křídelní kombinaci k míči dostal Sýkora, jehož střílený centr si srazil domácí obránce do vlastní branky 1:1. „Soupeře jsme v těchto fázích utkání přehrávali, ale do vyložených šancí nás pozorně bránící domácí nepouštěli. Hlavičky Vaníčka a Lukeše brankou neskončily a když Janda v 73.min chytil šanci Budějovic, skončilo utkání remízou. V Budějovicích jsme chtěli vyhrát, ale vzhledem k průběhu utkání je remíza spravedlivá. Mužstvo ve druhém poločase předvedlo týmový výkon a vydřelo bod v těžkém utkání,“ dodává trenér.