V letošním roce nastoupili mladí Viktoriáni vůbec k prvnímu utkání na dočasně domácím stadionu Vodních staveb Plzeň  Zátiší. Na dobře připraveném terénu a...

V letošním roce nastoupili mladí Viktoriáni vůbec k prvnímu utkání na dočasně domácím stadionu Vodních staveb Plzeň  Zátiší. Na dobře připraveném terénu a ideálního počasí šli domácí hráči od úvodních minut naplno a velmi koncentrovaně.

pavel_vitous_trener_small.jpgOba týmy nasadily vysoké tempo a útočné pojetí hry. „My jsme soupeře do ohrožení branky nepouštěli, ba naopak už ve 2. minutě mohlo být skóre 1 : 0 v nᚠprospěch. To když  po ideálním uvolnění na půlící čáře postupoval sám na branku Černý. Situaci řešil kličkou brankáři, kterou provedl dobře, ale vracející se obránce hostů mu v poslední chvíli ukopl míč na rohový kop,“ líčí průběh utkání trenér Pavel Vitouš. Viktoriáni však pokračovali i nadále ve velké aktivitě a v 6. minutě jim byl odměnou úvodní gól utkání. Samostatný nájezd proměnil Filipec. Následně se hra odehrávala převážně ve středu pole a pokud se mužstva dostala do zakončení, tak koncovka Plzeňanů byla daleko nebezpečnější. Ve 25. minutě si Viktorka vynutila jednu z mnoha standardních situací a volný přímý kop trefil Bečka přesně k levé tyči – 2 : 0. „Do konce poločasu jsme mohli svůj náskok ještě zvýšit, ale nepodařilo se.

Ideálně nám vyšel vstup do druhého poločasu, když  ve 37. minutě zvýšil  na 3 : 0  Panuška, kterého vyzval k samostatnému nájezdu krásnou kolmicí Černý.  Soupeř se nevzdával a v 50. minutě jsme bohužel opět nepokryli standardní situaci a hosté snížili po volném přímém kopu na 3 : 1. Kluci však věděli co chtějí a o pět minut později zvýšil Černý  na  4 : 1.“ Byla to téměř stejná akce, jako při třetí brance, jen si tentokrát s Panuškou role vyměnili. V 65. minutě zvýšil na 5 : 1 opět Panuška. Hosté z Tábora už pouze korigovali výsledek brankou v 69. minutě opět ze standardní situace, tentokrát po rohovém kopu. „Za dobře odvedenou práci musím pochválit celý tým. Výsledek se zdá možná jednoznačný, ale nerodil se vůbec lehce. Soupeř byl velice odolný, fyzicky velmi zdatný a důrazný. Měl velice rychlé a dobré přechody z obranné fáze do útočné. Co se týká nás, tak po přípravném utkání ve středu na Kladně, kde jsme prohráli 3 : 1 se tým téměř rozpadl. Na Kladně už v 5. minutě musel odstoupit pro svalové zranění Jarina a o poločase Michalides, který nastoupil aniž by o tom informoval se sebezapřením a s virózou. Pro zranění nám dlouhodobě chybí Radim Houška. Po dlouhé pauze bez tréninku nastoupil v přípravě na pár minut Panuška, který měl dlouhodobější zdravotní problémy a na celé utkání to rozhodně nebylo. Byli jsme tedy nuceni tým doplnit  dvěma hráči z z roč. 93. Předpokládali jsme jejich střídání o poločase, ale do hry vstoupila další smůla. Filipec se necítil dobře už po rozcvičení, ale vůle chtít hrát byla silná. O půlce však musel být střídán právě Panuškou, který měl excelentní návrat. Během dvou zápasů, celkem čtyřiceti minut na hřišti vstřelil tři branky. Aby nebylo všemu konec už v první půli se po jednom z tvrdých střetů zranil Palka. Bez nějaké známky problému pokračoval až do konce poločasu a teprve ve 41. minutě už to dál nešlo bolest ho přemohla a musel být střídán Grenem. Na střídání nám zůstal Choun a zraněný Jarina. Museli jsme tudíž nᚠzáměr se střídáním celý změnit. Na marodku nám tak přibyl Palka, který jak ukázala lékařská prohlídka dohrával se  zlomenou klíční kostí. Kluci však drží při sobě a já doufám, že se během týdne dáme dohromady. V příštím kole nás čeká Slavia Praha a kluci u toho nechtějí chybět

U 14
FC Viktoria Plzeň - FK Tábor 5:2
Poločas: 2:0
Branky Viktorie: 6. min. Filipec ( Domabyl ), 25. min.  Bečka, 37. min. Panuška ( Černý ), 55. min. Černý ( Panuška ), 65. min. Panuška ( Gren ).
Viktoria: Brych – Palka, Bečka, Hejnal, Chocholoušek – Grätsch, Domabyl, Hradecký, Mlynařík – Filipec, Černý. Trenéři: P. Vitouš a F. Houška
Střídání: 35. min. Panuška za Filipce, 41. min. Gren za Palku, 56. min. Choun za Grätsche, 62. min.Jarina za Bečku, 68. min. Příhoda za Brycha.