V dalším zápase 1. ligy staršího dorostu zajížděli Viktoriáni na hřiště pražské Sparty, které patřila v tabulce druhá příčka, jelikož v týdnu porazila...

V dalším zápase 1. ligy staršího dorostu zajížděli Viktoriáni na hřiště pražské Sparty, které patřila v tabulce druhá příčka, jelikož v týdnu porazila v dohrávaném utkání Slavii Praha 4:2.

Od začátku se hrálo zajímavé utkání, do první příležitosti se dostal hostující Vitouš po vybojovaném míči Rejtara, ale jeho střela letěla nad branku Kulovaného. V 7. minutě si na hranici pokutového území zpracoval míč Darida, ale s jeho zakončením si poradil brankař Sparty. V 10. minutě se po chybě hostů dostal k míč domácí Putz, ale jeho pokus Cipra zlikvidoval. Minutu na to hosté zakombinovali po pravé straně Mudra postupoval po brankové čáře a přihrával na volného Rethara, před ním ale domácí obránce ve skluzu odvrátil míč na tyč Kulovaného branky. Ve 28. minutě se znovu ke střele dostal Darida, ale mířil nad. Ve 30. minutě hosté ztratili míč uprostřed hřiště, ale souboj Putze s Ciprou opět lépe dopadl pro brankaře hostů. Ve 39. minutě se po kombinaci založené Štafou dostal k míči Darida, našel nabíhajícího Šlajse, který z první odcentroval na Mudru, ten však v dobré příležitosti branku netrefil. Ve 40. minutě Folprecht přenesl míč na levou stranu, Divíšek odcentroval, hosté nedokázali odvrátit míč, v nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Folprecht, který pohotově obstřelil Cipru 1:0. Ve 43. minutě se po závaru dostal k odraženému míči Sladký, ale jeho prudká střela letěla nad.

jiri_kohout_roz.jpgVe druhém poločasu se ke střele dostal v 53. minutě Mudra, Kulovaný byl na místě. V 58. minutě našel po kombinaci středem Sladký, Daridu, ten se uvolnil přes domácího obránce nacentroval přesně na nabíhajícího Rejtara, který trefil míč do břevna, ten se odrazil na brankovou čáru a ven. V 70. minutě se po akci Daridy dostal do šance Mudra, ale branku netrefil. V 78. minutě se po chybě hostů dostal do šance Putz, ale branku Cipry netrefil. Ve zbytku zápasu se hosté tlačili dopředu, ale domácí si již vítězství pohlídali. A jak hodnotil zápas trenér Jiří Kohout? „Dneska jsme odehráli velmi dobré utkání, hráče můžu akorát pochválit, bohužel nám to nepřineslo žádný bodový zisk, který v současné době potřebujeme. Na takovém výkonu se dá v dalších zápasech stavět. Věříme, že v domácím utkání proti Slovácku uspějeme

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 1:0

Poločas: 1:0

Sestava:  Cipra – Nový, Matas, Hereit, Štafa – Mudra, Sladký, Darida  –  Šlajs (80. Mičkal), Rejthar, Vitouš