V druhém přípravném utkání se fotbalisté Viktorie Plzeň představili na hřišti třetiligové Jiskry Domažlice. Do ochozů stadionu si našlo cestu téměř sem stovek diváků, kteří viděli těsnou výhru favorizovaného účastníka předkola Evropské ligy.

V druhém přípravném utkání se fotbalisté Viktorie Plzeň představili na hřišti třetiligové Jiskry Domažlice. Do ochozů stadionu si našlo cestu téměř sem stovek diváků, kteří viděli těsnou výhru favorizovaného účastníka předkola Evropské ligy.

Už samotný úvod naznačil, že domácí vsadí vše na zabezpečenou obranu a rychlé brejky. Viktoriáni, kteří vstoupili do utkání z náročné přípravy a bez několika hráčů základní sestavy, však diktovali tempo hry. Už v 11. minutě si narazili míč Fillo s Bakošem a druhý jmenovaný nebezpečně střílel. Domácí gólman Houdek ale stačil míč vytěsnit na roh. O dvacet minut později našel Štípek volného Malakjana, ten nasměroval míč hlavou těsně mimo tyče. Ve 33. minutě se ujali domácí vedení. Stalo se tak po rohovém kopu, kdy míč ve vápně propadl k Bauerovi a ten překonal Bolka.

V úvodu druhé části se mohl hlavou prosadit po centru Jakuba Hory TomᚠWágner, ale orazítkoval břevno. Zvýšit náskok mohli domácí v 61. minutě, kdy Ticháček bravurně zlikvidoval jejich příležitost. O minutu později přišlo vyrovnání. Procházka prodloužil míč na Horu, který uvolnil Petráčka a ten poslal míč za záda Houdka – 1:1.  Strhnout zápas na stranu hostí mohl v 80. minutě, jeho pokus však skončil na břevně. Definitivní podobu výsledku pak dal sedm minut před koncem po rohovém kopu TomᚠWágner.

„Ukázalo se, že každé utkání, do kterého jdete z těžké přípravy, může být složité. Domácí, kteří se chtěli před domácími diváky ukázat, hráli velice dobře. Nám naopak chyběla dynamika a některé situace jsme řešili zbytečně složitě,“ komentoval utkání trenér Pavel Vrba.  Na hřišti se poprvé představil arménský útočník Edgar Malakjan, kterého Viktoria testuje. „Určitě nepropadl, měl tam asi pět šancí, chyběl pouze gól. Sice jeden dal, ale rozhodčí mu jej neuznali.“ V neděli čeká viktoriány den volna a od pondělí pak třetí týden přípravy. „Program s dvoufázovými tréninky bude pokračovat do pátku, kdy bude pravděpodobně pouze jeden trénink. Tento týden se již ale více zaměříme na dynamiku a rychlost,“ upřesňuje Vrba. V sobotu (23.6.) pak sehrají v Sokolově další přípravný zápas s druholigovým Baníkem.

TJ Jiskra Domažlice – FC Viktoria Plzeň 1:2
Poločas: 1:0
Branky: 33. Bauer – 62. Petráček, 83. Wágner
Diváci: 650
Viktoria I. poločas: Bolek – Řezník, Ševinský, Procházka, Beránek – Štípek, Fillo, Horváth,  Malakjan, Trapp – Bakoš.
Viktoria II. poločas:  Ticháček – Kyndl, Čišovský, Procházka, Krmenčík – Ďuriš, Hora, Černý, Malakjan (60. Petráček) – Wágner. Trenér Pavel Vrba