Ani ve třetím utkání Juniorské ligy nenašli svěřenci trenérů Skály a Lepešky přemožitele. Tentokráte zvítězili na hřišti Táborska vysoko 5:1, když Daniel Černý zaznamenal hattrick. Mladí viktoriáni tak mají po třech zápasech sedm bodů a v tabulce se opět posunou o něco výše.

Ani ve třetím utkání Juniorské ligy nenašli svěřenci trenérů Skály a Lepešky přemožitele. Tentokráte zvítězili na hřišti Táborska vysoko 5:1, když Daniel Černý zaznamenal hattrick. Mladí viktoriáni tak mají po třech zápasech sedm bodů a v tabulce se opět posunou o něco výše.

Viktoriáni se od počátku do svého soupeře zakousli a už v sedmé minutě orazítkoval Petráček tyč domácí branky. O tři minuty později pálil z hranice velkého vápna těsně nad Kyndl. Ve 20. minutě zatáhl Hrubý míč podél lajny přes polovinu hřiště, naservíroval jej Černému ten nedal brankáři Varyšovi šanci - 0:1. Ve 24. minutě našel Hanousek skulinku mezi domácími stopéry a Černý střelou do šibenice zvýšil na 2:0 pro hosty. Pět minut před koncem první části se hosté prosadili do třetice. Hrubý našel na přední tyči volného Petráčka a ten se nemýlil – 0:3. Těsně před odchodem do kabin zahrávali domácí standardní situaci, míč se dostal k volnému Voráčkovi a ten stanovil poločasový výsledek na 1:3.

I ve druhé části působili hosté kompaktnějším dojmem, hra se však přeci jen více vyrovnala. V 60. minutě zahrozil křižnou střelou Petráček, míč jen olízl levou tyč domácí branky. Dvanáct minut před koncem se v ideální pozici ocitl Černý, ale domácí gólman stačil míč reflexivně nohou vytěsnit z branky. V 80. minutě domácí faulovali v pokutovém území Dvořáka a následný pokutový kop proměnil ve čtvrtou branku Hanousek. Tři minuty před závěrečným hvizdem se potřetí prosadil Daniel Černý, kterého uvolnil Lukeš. Plzeňský útočník tak zkompletoval svůj hattrick – 1:5.

„Výhra nás pochopitelně těší, stejně tak jako pět hezkých branek. Pocity jsou jsou však smíšené,“ hlásil po telefonu asistent trenéra Martin Lepeška. „V prvním poločasu jsme soupeře jednoznačně přehrávali. Ten si musel chvílemi připadat jako na kolotoči. Poločas mohl skončit klidně pět, šest nula. Zbytečnou brankou v samém závěru jsme domácí pak dostali do hry. Ti pak v úvodu druhé půle několikrát zazlobili. Naopak z naší strany v prvních minutách druhé části následoval herní výpadek a nekoncentrovanost. To vše pak změnila čtvrtá branka, po které jsme opět na hřišti dominovali,“ dodal trenér. V příštím kole zavítá v pondělí do Plzně tým Baumitu Jablonec.

FC MAS Táborsko - FC Viktoria Plzeň 1:5