FC Viktoria Plzeň měla v minulém kole volno díky odloženému zápasu s Mostem, a tak přivítala v následujícím 19. kole v domácím prostředí silný tým Teplic....

FC Viktoria Plzeň měla v minulém kole volno díky odloženému zápasu s Mostem, a tak přivítala v následujícím 19. kole v domácím prostředí silný tým Teplic. Soupeř v minulém týdnu zvládnul oba domácí zápasy, když porazil Hradec Králové 3:0 a Č. Budějovice 4:1. Viktoriáni nezvládli samotný závěr na Slavii a prohráli v minulém zápase 3:2.

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, do první střelecké příležitosti se dostal domácí Šlajs v 7. minutě, ale mířil nad branku Teplic. Ve 12. minutě po získaném míči vysunul Vitouš Futra, který postupoval ze strany na branku Teplic, ale nezvládnul přesnější finální přihrávku a Pechatý jeho pokus zneškodnil. Ve 25. minutě se Teplice dostaly do rychlého protiútoku, ale Valenta mířil nad branku Hroníka. Ve 28. minutě zahrávali hosté standardní situaci, k míči se dostal Jablonský jeho pokus hlavou se odrazil od břevna znovu k obránci Teplic, který pohodlně vstřelil první branku 0:1. Ve 40. minutě se domácí dostali do vyložené šance, když se po závaru před brankou Teplic dostal k dorážce Mudra, ale z brankové čáry míč vykopl jeden z obránců Teplic. „Ve 42. minutě jsme se dočkali vyrovnání, kdy se po rohovém kopu Futra k míči dostal Matas a srovnal na 1:1,“ popisuje průběh první části trenér Jiří Kohout. Ve 43. minutě zahrozily Teplice, když se po odraženém míči dostal do šance Smrž, jeho pokus Hroník vytáhnul na roh.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, střelu Sladkého v 53. minutě kry Pechatý. V 64. minutě se dostal po dobré akci k míči Mudra a po samostatné akci mířil těsně vedle branky Teplic.“ V 69. minutě se dostal do dobré příležitosti znovu Mudra, jeho střelu Pechatý vyrazil. V 73. minutě se dostal na pravé straně k míči Doležal, přesným centrem našel rozběhnutého Futra, který hlavou otočil skóre utkání 2:1. V 80. minutě zahrozili hosté když se po akci středem hřiště dostal k míči střídající Moulis, ale branku Hroníka netrefil. „V 85. minutě se po rychlém protiútoku dostal k míči Mudra a jeho prudký centr překvapil brankaře Teplic a zakončil za jeho zády 3:1.“ V závěru měl ještě vyloženou šanci střídající Štafa, ale prováhal zakončení, a tak se domácí radovali z prvního vítězství a zisku důležitých třech bodů.

„V prvním poločase jsme se tolik nedokázali prosazovat před brankou soupeře a hosté byli ve svých brejcích velmi nebezpeční, po přestávce jsme byli aktivnější a vytvořili jsme si šance, které jsme dokázali proměnit a z tohoto pohledu jsme zaslouženě zvítězili,“ dodal trenér.

FC Viktoria Plzeň – FK Teplice 3:1

Poločas: 1:1

Sestava:  Hroník – Doležal, Nový, Matas, Štrajt – Vitouš, Sladký, Šlajs (38. Dvořák) – Mudra, Bezděk (89. Mičkal), Futro (83. Štafa)